технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БІОФУНКЦІОНАЛІЗОВАНІ ФЛУОРЕСЦЕНТНІ НАНОЧАСТИНКИ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ПАТОЛОГІЧНИХ КЛІТИН


Призначення розробки: Розробка біофункціоналізованих люмінесцентних та флуоресцентних наночастинок (НЧ) має велике значення через їх потенційне застосування як біосенсорів у молекулярній діагностиці.

Рекомендована область застосування: Системи виявлення у медичній діагностиці, детекція in vivo, наукові дослідження.

Переваги перед аналогами: Органічні барвники, які тепер використовуються для біомаркування, мають такі переваги, як комерційна доступність і високий квантовий вихід, але й наступні недоліки: широкі спектральні смуги, короткий час флуоресценції і фотовицвітання. На противагу їм, наночастинки, які містять рідкоземельні елементи і оточені нейтральним середовищем для запобігання токсичним реакціям, володіють вузькими смугами випромінювання у червоній та інфрачервоній областях, що ідеально для багатоканального виявлення в системах in vivo, великим зсувом Стокса у спектрах флуоресценції і її тривалим часом. Також НЧ мають наступні інноваційні переваги: яскрава флуоресценція і низьке фотовицвітання НЧ; НЧ можна легко застосовувати у більшості типів флуоресцентної мікроскопії та проточної цитометрії; одночасна емісія у двох і більше каналах; різноманіття розмірів і смуг емісії; висока специфічність лектин-НЧ до помираючих клітин; можливість кон'югування різних біоспецифічних молекул до НЧ; високий квантовий вихід і фотостабільність.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Автори розробили люмінесцентні наночастинки, що містять рідкоземельний елемент (рідкоземельні НЧ), який забезпечує зелену чи червону флуоресценцію, залежно від довжини поглинутої хвилі, і полістиренові наночастинки, що містять до 0,5% флуоресцеїну у своєму ядрі (флуоро-НЧ), що забезпечує яскраву стабільну зелену флуоресценцію. Обидва типи НЧ були вкриті полімерним вуглецевим ланцюгом функціональних поверхнево-активних пероксидів (ФПАП), що несуть реакційноздатні епоксидні групи, необхідні для ізолювання флуоресцентного ядра і забезпечення можливості кон'югації специфічних білків до поверхні НЧ. Ми кон'югували до поверхні НЧ лектини, здатні специфічно розпізнавати клітини, які гинуть апоптичним чи некротичним шляхом. Ці НЧ ефективно виявляли апоптичні та некротичні клітини і забезпечували яскравий і стабільний сигнал.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.
є патентів інших країн -- 3 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: