технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БІОФУНКЦІОНАЛІЗОВАНІ СУПЕРПАРАМАГНІТНІ НАНОЧАСТИНКИ ДЛЯ ВИДАЛЕННЯ ПАТОЛОГІЧНИХ КЛІТИН


Призначення розробки: Пропонується нова технологія видалення патологічних клітин (апоптичних і некротичних) із використанням лектин-біофункціоналізованих суперпарамагнітних наночастинок.

Рекомендована область застосування: Видалення патологічних клітин у клінічному лікуванні та діагностиці, наукові дослідження.

Переваги перед аналогами: Висока специфічність до патологічних клітин у використанні лектинів як "біосенсорів". Висока ефективність видалення і відокремлення клітин. Відсутність ушкодження клітин. Відсутність потреби у дорогому обладнанні.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Клітинна загибель може відбуватись за двома механізмами - некроз чи апоптоз. Некроз є пасивною, патологічною формою загибелі клітини, яка здебільшого є відповіддю на зовнішні стресові фактори, як от запалення, ішемічне чи токсичне ураження, та ін. Вона не трапляється за фізіологічних умов. На противагу, апоптоз є активним, генетично запрограмованим еволюційно вибраним шляхом клітинної смерті, що має місце як за патологічних, так і за фізіологічних умов. Дисбаланс апоптозу в організмі може призводити до серйозних захворювань від раку (нагромадження неопластичних клітин у тілі) до імунодефіциту (втрата клітин тканинами і органами). Різні цитоморфологічні і біохімічні маркери апоптозу було описано у клітині. Насьогодні автори розробки виявили новий біомаркер апоптозу на поверхні клітини (плазматичній мембрані). Вибір цього біомаркеру для виявлення апоптозу не вимагає порушення цілісності клітини. Автори довели, що плазматична мембрана апоптичної клітини містить підвищений вміст певних глікопротеїнів. Такі зміни, як було доведено, є універсальною рисою апоптичної клітини, незалежно від її тканинного походження чи способу індукції апоптозу. Специфічні лектини (вуглевод-зв'язуючі білки) було запропоновано використати для вибіркового виявлення проапоптичних глікопротеїнів. Різні наночастинки, що були кон'юговані із специфічним лектином, використовувались для видалення апоптичних клітин із змішаної популяції. Новий тест лектин-індукованої аглютинації було також розроблено для швидкого виявлення апоптозу у клітинних зразках, що досліджуються в клініці.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.
є патентів інших країн -- 2 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: