технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ВИЛУЧЕННЯ ЦІННИХ І ВАЖКИХ МЕТАЛІВ З ПРОМИСЛОВИХ ВІДХОДІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ЕНЕРГЕТИКИ


Призначення розробки: Розробка призначена для вилучення рідкісних, кольорових та важких металів з відвалів вуглезбагачення та золи від спалювання вугілля з метою знешкодження цих відходів та отримання цінної рідкіснометалевої сировини.

Переваги перед аналогами: Метод є спрощеним, реалізується при нормальній температурі та тиску, без використання сильних кислот і утворення проміжних токсичних продуктів, що робить його екологічно безпечним. В результаті його застосування можливо отримати цінний рідкіснометалевий концентрат із вмістом 3-5% германію та/або галію та знешкоджені відходи із нижчим (за гранично допустимими концентраціями для грунту) вмістом іонів важких металів, а також співвідношенням оксидів кремнію, алюмінію та кальцію, яке відповідає складу силікатних будівельних матеріалів. Аналогів у світі немає.

Стадія завершеності розробки: Розроблено робочу документацію

Техніко-економічний ефект: Метод не потребує дорогого обладнання, дефіцитних реактивів, характеризується низькими енергоспоживанням і трудовитратами, є високо рентабельним, швидко окупається. Обсяг коштів, які необхідні для промислового впровадження розробки, залежить від обсягів запланованого виробництва і складає 80,0-100,0 грн. на 1 т відходів, рівень рентабельності - не менш 200 %.

Опис розробки:
()
До основи методу покладено здатність хемолітотрофних мікроорганізмів в результаті своєї життєдіяльності за рахунок окиснення сірки та її сполук руйнувати стійкі кристалічні структури різних природних і техногенних субстратів. Такий підхід є екологічно безпечним, енерго- і ресурсозберігаючим, високо рентабельним, сучасним і найбільш перспективним. Підготовлені методичні та технологічні рекомендації для апробації розробленої біотехнології на відходах від спалювання енергетичного вугілля та відвалах вуглезбагачення. Проведено модельні випробування розробленого методу для вилучення рідкісних металів (германій, цирконій, галій) з відходів свинцево-цинкового виробництва, відвалів вуглезбагачення та золи від спалювання вугілля на ТЕС.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 5 шт.


ноу-хау--
1 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: