технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ СЕРЕДОВИЩ ВІД ФЕРУМВМІСНИХ ДОМІШОК У ВИСОКОГРАДІЄНТНОМУ МАГНІТНО-ЕЛЕКТРИЧНОМУ ПОЛІ


Призначення розробки: Нова технологія призначена для очищення промислових середовищ (рідкого амоніаку, амоніачної води, перегрітої водяної пари, промислових вод підприємств) від ферумвмісних домішок у високоградієнтному магнітно-електричному полі.

Рекомендована область застосування: Може використовуватись в хімічній, металургійній та інших галузях промисловості, а також н а об’єктах енергетики, водопостачання та водовідведення.

Технічна характеристика: - необхідний рівень розділення та очищення (залишковий вміст домішок д о 10-7-10-9 масових часток); - видалення частинок розмірами 10,0-0,1мкм; - швидкісний режим очищення (0,05-15м/с); - висока ефективність очищення від ферумвмісних домішок (90-95%); - можливість розділення технологічних продуктів на феромагнітну та неферомагнітну фракції.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Техніко-економічний ефект: Іннова ційність пропозиції дозволяє створити в магнітних пристроях високоградієнтне електричне поле в робочій зоні осадження, яке в поєднанні з розгалуженою поверхнею фільтрування забезпечує ефективне розділення та очищення середовищ, що містять електричнозаряджені домішкові речовини. Одночасно в пристрої передбачене магнітне розділення технологічних продуктів на феромагнітну та неферомагнітну фракції. Запропонований спосіб визначення дозволяє підвищи ти точність визначення вмісту твердої фракції феромагнітних домішок.

Опис розробки:
()
Для реалізації запропонованої технології розроблені та впроваджені нова кон струкція пристрою для очищення рідини від магнітних та немагнітних включень та ефективний спосіб визначення вмісту твердої фракції ( ) феромагнітного матеріалу в рідинах. Конструкція пристрою містить циліндричний корпус, що має ізолюючу поверхню з електронепровідного матеріалу, всередині якого міститься фільтруюча насадка з пористого сегнетоелектрика, що розміщена в магнітно-електричному полі, що створюється соленоїдом. Такі пристрої дозволяють здійснювати визначення кількості та частки твердої магнітносприйнятливої фракції полідисперсних мікродомішок в технологічних середовищах. Особливості реалізації даного способу визначення частки феромагнітного матеріалу полягають у пропусканні технологічного середовища крізь шар намагніченої насадки і вимірюванні вмісту твердої фракції перед входом у насадку, після виходу з неї та після проходження робочого середовища половини довжини шару насадки . При цьому стає можливим визначення мінімального стабільного вмісту даної фракції (середні значення частки феромагнітної фракції домішок сполук ферум становлять: в рідкому амоніаку =0,85, амоніачній воді =0,71). Використання таких очисних пристроїв забезпечує необхідний рівень розділення та очи щення (залишковий вміст домішок до 10-7-10-9 масових часток), видалення частинок розмірами 10,0-0,1мкм, швидкісний режим очищення (0,05-15м/с). Нові конструктивні рішення гарантують необхідний рівень розділення і очищення технологічних середовищ (максимальна ефективність очищення з використанням ро зроблених пристроїв складає 90-95%).

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.
в розробці застосовано патентiв -- 2 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: