технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СКАНУЮЧИЙ ГЕОРАДАР


Призначення розробки: 1. Виявлення: - підземних тунелів на глибинах до 30-40 м; водоносних шарів до 30 м; - зон витоку з комунальних споруд ("верховодки", підтоплення, старі колектори, трубопроводи), порожнин, печер, тунелів, зон витоку нафтопродуктів (лінз). 2. Оцінка розподілу вологи по глибині (дамби, греблі - ступінь обводнення). 3. Картографування: - зон оповзнів (межі, стійкість); водонасичених шарів; потужності піщаних дюн для корекції даних сейсмічного розвідування. 4. Ідентифікація підповерхневих об'єктів (наприклад, мін).

Рекомендована область застосування: Діагностика стану ґрунту під поверхнею землі в містах, індустріальних центрах та окремих будівлях (оцінка вологості шарів ґрунту). Оцінка стану структури ґрунту насипних конструкцій гребель, загат, дамб (оцінка ступеню вологості, наявність разущільненості ґрунту і тунелів). Діагностика підповерхневої структури та оцінка стану ґрунту оповзнем, картографування зон їх розповсюдження. Картографування зон підповерхневого розповсюдження рідких нафтопродуктів (лінз) в наслідок їх витоків з місць зберігання в індустріальних зонах.

Технічна характеристика: Тип зондуючого сигналу: комбінований радіоімпульсний сигнал із ступінчастою зміною його несучої частоти. Потужність, що випромінюється - 1 Вт. Максимальний діапазон робочих частот - 30-900 МГц (із змінними антенами). Максимальна глибина зондування - 70..80 м (в залежності від типу ґрунту та його вологості). Максимальна дозвільна здатність по глибині - 10...15 см (в залежності від вологості ґрунту). Пригніченість випромінювання і приймання сигналів з верхньої напівсфери - більш 40дБ. Темп сканування (або час накопичення сигналу): мінімальний - 128мкс; максимальний - необмежений. Максимальна точність вимірювання глибини об'єктів -15 см. Мінімальний діаметр об'єктів - 5-10 см. Можливість виявлення діелектричних трубопроводів. Споживна потужність - 6 Вт. Маса - 12 кг.

Переваги перед аналогами: Основною перевагою спеціалізованого георадара є можливість отримання інформації про фізичні властивості середовища і окремі підповерхневі неоднорідності. Ця властивість реалізується на основі використання фазової структури сигналів безпосередньо по радіолокаційним даним, а також на основі нових математичних алгоритмів обробки сигналів. Використання поляризаційної селекції об'єктів шляхом переключення поляризації випромінювання і прийому.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
У розробці використовується принцип ступінчатої зміни несучої частоти зондуючого сигналу в частотному діапазоні 140-260 МГц. Застосовано гетеродинну архітектуру для синхронного детектування радіолокаційних відбиттів шляхом змішування прийнятого сигналу з опорним та переходом на фіксовану проміжну частоту. Система має окремі синтезатори частот для випромінювання і прийому. Опорний сигнал одержується шляхом змішування з сигналом опорного синтезатора частот. Високе значення проміжної частоти (1 МГц) дозволяє подавити шум, який властивий гомодинній архітектурі. Відбиті сигнали після змішування в квадратурному фазовому детекторі з опорним сигналом перетворюються в квадратурні I і Q вузько смугові сигнали. Потім ці сигнали оцифровуються високоточним АЦП з великим динамічним діапазоном. Вузька смуга частот приймача збільшує відношення сигнал/шум в приймачеві. В георадарі використана нова магнітна щільова антена, в якій передбачена можливість перемикати поляризацію випромінювання і прийому за допомогою електронного комутатора.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: