технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВІДЕОІМПУЛЬСНИЙ ГЕОРАДАР


Призначення розробки: Для проведення радіолокаційного неруйнівного дослідження і контролю підповерхневої структури ґрунту на глибини від поверхні і до 2,5 метрів з метою визначення товщини шарів, наявності в них металевих та діелектричних об'єктів, розломів та порожнин.

Рекомендована область застосування: Інженерна геологія, контроль стану дорожнього покриття, шляхопроводів і гідротехнічних споруд.

Технічна характеристика: Генератор імпульсів зондування: - амплітуда імпульсу - більше або дорівнює 75,7 В; - частота повторення до 500 кГц; - тривалість фронту імпульсу - менше або дорівнює 0,4 нс. Приймально-передавальна антена: - робоча смуга частот передавальної та приймальної частин антени від 0,8 ГГц до 1,6 ГГц; - ослаблення сигналу, що проникає безпосередньо з передавальної антени до входу приймача - більше або дорівнює 64,8 дБ. Стробоскопічний приймальний блок: - рівень шумів, приведений до входу стробоскопічного змішувача - менше або дорівнює 200 мкВ; - шаг зчитування - 10 пс; - час зростання перехідної характеристики стробоскопічного перетворювача - менше або дорівнює 0,2 нс; - середньоквадратичне значення часової помилки синхронізації (jitter) < 3 пс. Аналого-цифровий перетворювач: - розрядність аналого-цифрового перетворювача - 16. Блок керування: - зв'язок з комп'ютером здійснюється через порт Ethernet та стандартне кабельне з'єднання (швидкість 100 Мб/с). Діапазони часу спостереження: 5 нс; 10 нс; 20 нс; 40 нс. Спеціальне програмне забезпечення керує георадаром, приймає георадіолокаційну інформацію, відображає її на екрані монітора комп'ютера у вигляді прийнятих сигналів або профілю, а також дозволяє розраховувати товщину конструктивних шарів дорожнього одягу.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Відеоімпульсний георадар є радіолокаційним комплексом, який використовує для зондування підповерхневих структур відеоімпульсний електромагнітний сигнал. Робоча смуга частот сигналу від 0,8 до 1,6 ГГц, що дозволяє визначати місцезнаходження об'єктів з точністю від кількох міліметрів до десятка сантиметрів в залежності від глибини та електричних характеристик середовища під поверхнею. Об'єктами зондування можуть бути будь-які діелектричні шари, металеві і діелектричні конструкції, що знаходяться в діелектричних шарах, а також щілини і порожнини в цих шарах. Георадар складається з: - багатоканального приймально-передавального пристрою (апаратного блоку); - надширокосмугової приймально-передавальної антенної системи з високим рівнем розв'язки між передавальною і приймальними модулями; - програмного комплексу керування приймально-передавальним пристроєм і антенами антенної системи, а також програм обробки радіолокаційних даних і візуалізації результатів зондування підповерхневих структур.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 7 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: