технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ ТОНКОГО ПОДРІБНЕННЯ ТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СЕЛЕКТИВНОСТІ ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ


Призначення розробки: Розроблено технологію тонкого подрібнення твердих матеріалів, яка може використовуватись у хімічній, гірничорудній, металургійній, промисловості будівель них матеріалів та інших галузях виробництва. Застосування цієї технології дозволить значно знизити питому енергоємність та підвищити продуктивність процесу без зміни конструкції подрібнюючого обладнання.

Рекомендована область застосування: Енергозбереження; кераміка; промислові хімікати; гірничорудне устаткування; виробництво будівельних матеріалів.

Технічна характеристика: На першій стадії попереднього грубого помелу забезпечується переважно ударна дія великими імпульсами робочих органів на частинки подрібнюваного матеріалу, що сприяє виникненню граничного пружного деформування в масиві матеріалу крупних частинок. Крім того, на першій стадії самозбуджуються автоколивання у вигляді пульсацій при швидкохідному обертанні камери, що активізує циркуляцію завантаження. На останній стадії тонкого помелу забезпечується переважно стираюча та роздавлююча дія малими імпульсами робочих органів, що сприяє виникненню пластичного деформування на поверхні малих частинок подрібнюваного матеріалу. Крім того, на останній стадії виникає екстремальний динамічний стан зсувного шару зернистого заповнення при тихохідному обертанні камери, що активізує зсувну циркуляцію молольного завантаження. Діапазон діаметрів робочих камер барабанних млинів - 0,05…15 м. Частота обертання барабанів - 2,5…150 об/хв. Продуктивність барабанних млинів - 10-4…200 т/год. Тонкість помелу (залишок на ситі № 008) - 5…20 %.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Розроблена технологія дозволяє: - знизити питому енергоємність процесу на першій стадії грубого помелу на 10…40%; - підвищити продук тивність процесу на першій стадії грубого помелу на 30…60%; - знизити питому енергоємність подрібнення на останній стадії тонкого помелу на 20…50%; - знизити витрати на споживання електроенергії для приводу багатотоннажних млинів на 2…10 гривень на 1 тонну подрібнюваного матеріалу; - підвищити еф ективність процесу подрібнення в млинах традиційних конструктивних рішень – без додаткових внутрішньокамерних енергообмінних пристроїв, що мають низьк у надійність через швидке зношування внаслідок високої абразивності завантаження.

Опис розробки:
()
Енергозберігаюча технологія тонкого подрібнення твердих мате ріалів дозволяє радикально підвищити надзвичайно низьку ефективність процесу в млинах барабанного типу, як основному обладнанні крупно- та малотоннажного диспергування завдяки низці експлуатаційних переваг: можливості високої одиничної продуктивності, надійності роботи, простоті експлуатації, здатності зберігати функціональні можливості при значному зношуванні, універсальності та економічності. Технологія базується на концепції енергетичної селективності подрібнення, як фізичній основі раціональної організації процесу, що передбачає вибіркове за формою та величиною підведення енергії до подрібнюваного матеріалу з метою мінімізації енерговитрат руйнування. При цьому значення та розподіл навантажень в об'ємі частинки подрібнюваного матеріалу оптимально поєднується зі швидкістю деформування та тривалістю навантаження. Технологія реалізується за допомогою організації багатостадійності процес у подрібнення на основі встановлених ефектів та явищ поведінки внутрішньокамерного завантаження млинів, як чинників інтенсифікації дезінтеграції: усереднення реологічних властивостей зернистого середовища в обертовій камері, самозбудження автоколивань пульсаційного типу та виникнення двох екстремаль них швидкісних динамічних станів завантаження. Стадійність процесу, для попереднього грубого, проміжних та остаточного тонкого помелу здійснюється шляхом організації раціональних режимів руху завантаження при варіації, як керуючої дії на процес подрібнення, значень параметрів: швидкості обертання, ступеня заповнення камери завантаженням, ступеня заповнення проміжків між молольними тілами частинками подрібнюваного матеріалу, відносного середнього розміру молольних тіл, форми молольних тіл та фрикційних властивостей поверхні камери.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 5 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: