технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПОСІБ ТА ТЕХНОЛОГІЯ ЗНЕШКОДЖЕННЯ ТОКСИЧНОГО ФІЛЬТРАТУ ПОЛІГОНІВ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ (ТПВ)


Призначення розробки: Винахід відноситься до області очищення стічних вод, зокрема, до очищення стічних вод полігонів ТПВ. Запропонована технологія базується на найбільш ефективному використанні біологічного очищення та сорбційних методів.

Рекомендована область застосування: Комунальне господарство та різні галузі промисловості.

Технічна характеристика: У хімічному складі фільтрату полігонів ТПВ присутня широка гама токсичних сполук при значному коливанні їх концентрації. Стоки полігонів ТПВ містять багаточисленні компоненти розкладу органічних сполук (продукти розкладу відходів, що знаходяться в колоїдному або іонно-розчинному стані), неорганічної речовини (амонійний азот, нітрати, розчинні солі і т.д.), а також отруйні продукти їх взаємодії і розкладу. Однією із найнебезпечніших складових стічних вод полігонів ТПВ є важкі метали. Так як дренажні води полігонів ТПВ є серйозним фактором забруднення ґрунтів та підземних вод, вони повинні піддаватись організованому відводу та очищенню.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Техніко-економічний ефект: Загальна технологічна схема передбачає на кожній стадії максимально можливу ступінь видалення забруднень більш простими, випробуваними на практиці методами з тим, щоб зменшити навантаження на більш дорогі та складні в експлуатації споруди наступного етапу очищення. Використання даної схеми очищення дозволяє забезпечити досягнення технічного результату, який полягає у підвищенні ефективності очищення стічних вод при скороченні витрат сорбенту. До того ж нову технологію можливо реалізувати в умовах експлуатації полігону ТПВ.

Опис розробки:
()
Запропонована нова технологія очищення стічних вод полігонів ТПВ, яка заснована на більш ефективному використанні біологічного очищення і сорбційних методів, оскільки біологічне очищення є самим економічним методом вилучення зі стічних вод органічних сполук. Та обставина, що попередньо очищені та знезаражені стічні води направляють з резервуарів спочатку на біологічне очищення, а потім на сорбційне доочищення, сприяє тому, що основна маса забруднень видаляється з них під час біологічного очищення, що є економічно більш вигідним, ніж сорбційне очищення, а також забезпечує зниження витрат дорогих сорбентів при збереженні високої ефективності очищення стічних вод полігонів ТПВ. Розробка характеризується ефективністю очищення при скороченні витрат сорбенту, технологічністю і можливістю реалізації в умовах як діючих полігонів, так і споруджуваних. Продавці технології мають багаторічний досвід у науково-дослідній та виробничій сфері за технологією очищення стічних вод (підтвердженням цього є наявність українських та іноземних патентів).

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: