технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ГАЛЬВАНІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ У КОМБІНОВАНІЙ СИСТЕМІ


Призначення розробки: Технологія очищення стічних вод гальванічного виробництва може бути використана у комбінованих системах для комплексного очищення стічних вод від операцій промивок та основних технологічних операцій.

Рекомендована область застосування: Підприємства металургії, гальванічного виробництва.

Технічна характеристика: Поділ стічних вод гальванічного виробництва на наступні потоки: - кисло-лужні стічні води 1-ої категорії - металовмісні стічні води, що вміщують м'які катіони з великим зарядом, які гідратуючись утворюють колоїдні розчини гідроксокомплексів; - кисло-лужні стічні води 2-ої категорії - металовмісні стічні води, що вміщують йони металів з амфотерними властивостями; - кисло-лужні стічні води 3-ої категорії - металовмісні стічні води, що містять жорсткі катіони, які хоча і гідролізуються, але самі представляють собою сильні основи.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Поділ стічних вод, як потоків хімічних реагентів з врахуванням кислотно-основних та окисно-відновних властивостей, забезпечує зменшення витрат товарного реагенту, зниження додаткового забруднення стічних вод, а ефективність очищення по йонам металів складає до 99 %.

Опис розробки:
()
Для реалізації запропонованої технології обґрунтована класифікація поділу стічних вод гальванічного виробництва на окремі потоки, з врахуванням структурних змін, які відбуваються у водній системі, що пов'язані з гідратацією, хімічним осадженням процесами комплексоутворення. Поділ стічних вод, як потоків хімічних реагентів з врахуванням кислотно-основних та окисно-відновних властивостей, забезпечує оптимальні умови їх обробки, тому що дозволяє впливати на різноманітні фізико-хімічні процеси, які відбуваються при очищенні стічних вод від сполук важких металів. Регулювання рН та Eh, тобто кислотно-основних та окисно-відновних властивостей дозволяє змінити потенціал направлення, швидкість хімічних реакцій, окисно-віднолювальну активність речовини в розчині, міцність комплексних сполук. Таким чином забезпечуються оптимальні умови їх обробки та збільшення ефективності технології.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: