технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЛАЗЕРНИЙ СКАНУЮЧИЙ ПРИСТРІЙ


Призначення розробки: Лазерне відображення на плоскі поверхні графічної інформації високої яскравості і чіткості.

Рекомендована область застосування: Останнім часом, оптоелектроніка все частіше починає використовуватись у сфері арт- та шоу-бізнесу, де велике значення приділяється яскравості, ефектності при організації культурних заходів, концертів та показів на відкритих місцях, стадіонах і площах. Крім того, лазерні скануючі пристрої стають вагомою підтримкою рекламних акцій, презентацій, забезпечуючи динамічне ефективне і контрастне відображення рекламної інформації шляхом проектування логотипів, зображень та текстової інформації торгових марок або брендів компаній.

Технічна характеристика: Напруга живлення: ~220 В, 50 Гц. Споживана потужність: 15 Вт ± 10%. Оптична потужність лазерного випромінювача: 60 мВт ± 5%. Час відгуку системи X-Y розгортки: 35 мс ± 20%. Робоча довжина хвилі оптичного випромінювання: 658 нм (0.658 мкм). Підтримка інтерфейсів зв'язку: RS 232, IrDa. Частота розгортки кадрів: 15-25 fps (кадр/с). Можлива частота модуляції лазерного променя: 0-4 кГц.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Лазери додають унікальне й незабутнє видовище до публічних подій будь-якого формату. Виходячи з джерела й проходячи над аудиторією, лазерні променеві ефекти дозволяють робити унікальні "світлові скульптури", що створює враження віртуального об'ємного 2-D та 3-D простору, а також стробоскопічних, хвильових та інших типів ефектів. Усе більше розповсюдженим стає використання лазерів завдяки очевидним перевагам їхнього випромінювання: яскравості, монохроматичності, високої направленості. Розроблений пристрій дозволяє проектування на плоскі поверхні графічної інформації високої яскравості та чіткості. Яскраві й контрастні лазерні зображення створюються скануванням променями лазера на плоскі поверхні - робота на екран, або в задимленому просторі - робота на об'єм. Розроблений лазерний сканер складається з: 1) блоку мікроконтролера ATMEL AT89S52; 2) блоку зворотного зв'язку для стабілізації частоти розгортки дзеркал на базі оптронів з відкритим оптичним каналом, що встановлені на електроприводи X-Y розгортки; 3) блоку зв'язку з персональним комп'ютером на базі інтерфейсу 232( UART MAX232); 4) блоку АЦП-ШІМ модуляції і перетворення з операційними підсилювачами LD293 і транзисторними ключами КТ972; 5) блоку дистанційного керування за допомогою ІК-пульта; 6) оптичної системи із двох електроприводів X-Y розгортки у декартових координатах. В якості лазерного випромінювача використався лазерний модуль на базі напівпровідникового лазерного (н/п) діоду з оптичною потужністю Ропт=60 мВт та довжиною хвилі 658нм (червоний колір). Задача лазерного відображення інформації зводиться до точного керування світловими променями в просторі та організації інтерфейсу зв'язку комп'ютера з лазерним сканером, що вимагає використання швидкісних електронних трактів з можливістю оперативної обробки даних з персонального комп'ютера. Все це реалізовано в розробленому лазерному скануючому пристрої.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: