технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВОЛОКОННО-ОПТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ІНТЕРФЕЙС-КАНАЛ


Призначення розробки: Одночасна передача інформаційних даних та енергетичного живлення до кінцевого обладнання по єдиному оптичному волокну.

Рекомендована область застосування: 1. Передача інформації разом з енергоживленням до біомедичних зондів, які вводяться внутрішньо в організм людини при операціях на серці або інших внутрішніх органах. 2. Передача інформації і енергії до сенсорів у вибухонебезпечних місцях і приміщеннях, а також передача інформації та енергії живлення до кінцевих вузлів волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ). 3. Дистанційна передача інформаційно-енергетичної складової до сенсорів і контрольно-вимірювальної апаратури у ділянках з високим рівнем електричного потенціалу (ланцюги з високим і надвисоким рівнем напруг, наприклад у ЛЕП). 4. Організація високо-конфіденційної передачі інформації разом з енергетичним живленням і забезпечення високої інформаційної захищеності каналу в системах захисту інформації та ін.

Технічна характеристика: У розробленому пристрої здійснюється повністю оптичне живлення прийомного блоку від оптичного енергетичного каналу. Передача інформаційно-енергетичної складової реалізується на двох довжинах хвиль: l inform = 658нм (0.658мкм - червоний) для інформаційного спектрального каналу та l power = 785нм (0.785мкм - ближний інфрачервоний). Оптична потужність джерела світла інформаційного каналу P inform = 5мВт, джерела світла енергетичного - P power = 300мВт.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
У сучасній техніці існує ряд задач, які вимагають об'єднаного дистанційного передавання інформації та енергії живлення по каналу зв'язку. У більшості випадків це здійснюється по каналам, середовищем передачі в яких є металеві провідники. Однак у деяких випадках необхідним є забезпеченням повної нейтральності каналу по відношенню до навколишнього середовища, гальванічної розв'язки з надвисоким опором ізоляції для виключення електростатичних наведень на зовнішнє середовище. Для ефективного вирішення даної задачі може бути використаний розроблений макет волоконно-оптичного інформаційно-енергетичного інтерфейс-каналу, який забезпечує одночасну передачу інформаційних даних та енергетичного живлення до кінцевого обладнання по єдиному оптичному волокну з використанням оптичного хвильового мультиплексування WDM (Wave Dіvіsіon Multіplexіng) каналів на різних довжинах хвиль. У пристрої використовується спеціалізоване багатомодове полімерне (POF) оптичне волокно (ОВ) з діаметром серцевини 500мкм. Пристрій працює аналогічно звичайній ВОЛЗ, за винятком того, що енергетичне живлення приймального блоку відбувається дистанційно від спектрального енергетичного оптичного каналу з довжиною хвилі 0.785мкм, що дозволяє його використання для експериментальних досліджень процесів передачі інформації та енергії живлення в оптоволокні.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: