технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СИСТЕМА ЗАХИСТУ ВІД БЛИСКАВКИ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ ДЛЯ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ


Призначення розробки: Використання розроблених струмовідвідних покриттів зовнішньої поверхні літаків забезпечує надійність польотів в зонах критичної дії блискавки та робить суттєвий внесок в підвищення ресурсу всепогодної експлуатації літаків.

Рекомендована область застосування: Авіаційна техніка.

Переваги перед аналогами: - Циліндричні перетини дротів в'язаних і в'язано-паяних сіток більш рівномірно розподіляють електричні заряди порівняно з прямокутним перетином структурних елементів розтяжних фольг; - еластичні вічка в'язаних сіток здатні розтягуватися без руйнування; - легкоплавкий припій, що покриває дроти сітки, під час нагріву випаровується і знижує теплову складову удару блискавки; - в'язано-паяна структура сприяє релаксації механічних навантажень і перешкоджає значним розшаруванням та руйнуванню композиту.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Завдяки використанню полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) досягають економії корисної ваги сучасного літака, збільшення ресурсу його експлуатації і покращення тактико-технічних характеристик. Застосування ПКМ і, в першу чергу, вуглепластиків у порівнянні з традиційними металевими сплавами забезпечує зменшення маси конструкції на 20-40%, підвищення ресурсу в 1,5-3 рази, зменшення витрат праці па підготовку виробництва до 40%, підвищення аеродинамічних показників конструкції в 1,5-2 рази.

Опис розробки:
()
Фактори, що впливають на механізм дисипації енергії при використанні в'язаних і в'язано-паяних сіток: підвищені тепловідвід і струмовідвід від зони ураження блискавкою; розпайка петель; випаровування припою з поверхні дротів і місць контакту петель; випрямлення дроту в петлях; витягування дроту з матриці. У полімерній матриці вуглецеві наночастинки створюють перколяційну сітку й надають полімеру електропровідність. В залежності від типу наночастинок (вуглецеві нанотрубки, оніоноподібні частинки і волокна), поріг перколяції може перебувати в інтервалі від 0,001 до 10 мас.%. Електропровідність композитів, що наповнені нанотрубками (5 мас.%), має значення 0,00001- 0,01 S/m.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: