технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ГЛИБИННА ОБРОБКА РОЗПЛАВІВ ГАЗОРЕАГЕНТНИМИ СЕРЕДОВИЩАМИ


Призначення розробки: Застосовується для рафінування, модифікування і легування рідкого металу у ковшах, міксерах або плавильних агрегатах.

Рекомендована область застосування: Ливарне виробництво.

Переваги перед аналогами: Розроблені технології забезпечують ефективне рафінування алюмінієвих і мідних сплавів від водню і неметалевих включень, внаслідок чого підвищується якість литих виробів: подрібнюється структура сплавів, механічні властивості і пластичні характеристики металу знаходяться на рівні вакуумного. На відміну від аналогів, запропоновані технології дають змогу одержати новий технічний ефект, виражений у підвищенні ефективності процесів рафінування (модифікування) сплавів при економних витратах реагентів на обробку. Дослідження якості металу показало, що після обробки чавуну за допомогою запропонованого пристрою вміст сірки в ньому зменшується з 0,085 до 0,0075%. Ступінь десульфурації чавуну при цьому перевищує 90%, що на 10% вище, ніж за прототипом ( 78%). Крім цього, при обробці чавуну запропонованим пристроєм витрати реагентів на десульфурацію металу на 45-55 % менше порівняно з відомими способами рафінування.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Підвищення ефективності процесів рафінування та модифікування, збільшення до 90% ККД плазмового нагріву розплаву.

Опис розробки:
()
Обробку розплавів здійснюють інертними і активними газами або їх сумішшю. Порошкові матеріали подають в заглиблений високотемпературний струмінь живильником твердих частинок, кускові - за допомогою спеціальних дозуючих реактивів. Витрати газу при цьому складають 0.3-0.6 куб.м, електроенергії - 10-15 кВт/год. на одну тону обробленого металу. Як концентроване джерело тепла використовують лазер, яким нагрівають газореагентне середовище в реакційній камері. Дана технологія дозволяє: максимально використовувати тепло, яке підводиться в глибинні шари розплаву з плазмою; знизити перегрів металу в плавильних агрегатах; зменшити в металі вміст газів, неметалевих включень і шкідливих домішок; осереднити температуру і хімічний склад розплаву; підвищити ступінь засвоєння рафінуючих реагентів і зменшити витрати за рахунок введення в розплав домішок у високореакційному стані.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: