технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МЕТОДИКА ВИБОРУ ДІЛЯНОК, ПРИДАТНИХ ДЛЯ СТВОРЕННЯ СВЕРДЛОВИННОГО ГЕОЛОГІЧНОГО СХОВИЩА РАДІОАКТИВНИХ ВІДХОДІВ


Рекомендована область застосування: Методику розроблено для ранніх стадій вибору майданчиків для розміщення геологічного сховища свердловинного типу, яке призначається для захоронення найбільш небезпечних РАВ: відпрацьованого ядерного палива, осклованих високоактивних, а також довгоіснуючих радіоактивних відходів.

Переваги перед аналогами: На відміну від глибокого геологічного сховища шахтного типу, безпека ізоляції РАВ у сховищі свердловинного типу забезпечується не так інженерними, як природними бар’єрами (глибина розміщення упаковок РАВ, застійний характер водообміну і значна протяжність шляхів міграції радіонуклідів в напрямку біосфери). Зазначимо, що донедавна практичний досвід з вибору майданчика був отриманий лише для випадку шахтного сховища. - Застосування методики дозволяє зменшити витрати і прискорити вибір кількох ділянок площею перші десятки км кв. в межах території, яка займає площу тисячі і десятки тисяч км кв.; - Методика дозволяє здійснити вибір сприятливих ділянок в кристалічних породах навіть за умови наявності досить потужного осадового покриву; - Методика грунтується на переважному використанні дистанційних методів.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Метою вибору є визначення ділянок, найбільш придатних для створення глибокого геологічного сховища (ГГС) радіоактивних відходів. Далі пропонується методика вибору для свердловинного типу конструкції ГГС. Методика враховує рекомендації і вимоги МАГАТЕ стосовно процесу вибору ділянок для розміщення ГГС, вимоги національних нормативних документів, що визначають стадійність вибору майданчиків і попередні вимоги до них. Методика грунтується на застосуванні комплексу таких методів: - аналіз літературних відомостей про геологічну і гідрогеологічну будову території, властивості порід і повторна їх інтерпретація у відповідності до нововизначеної мети дослідження; - дешифрування космо- і аерознімків (визначення ділянок з мінімальним розвитком тектонічних порушень); - виконання польових сейсмічних спостережень (будова осадового покрову, виявлення порушень в кристалічних породах); - виконання польових магніто- і гравіметричних спостережень (виділення ділянок з мінімальною кількістю різновидів кристалічних порід і мінімальним градієнтом щільності); - індикаторні дослідження (газова зйомка) для наземної перевірки даних дешифрування аєрокосмознімків; - побудова попередніх дрібномасштабних гідрогеологічних і міграційних моделей, а також виконання імітаційних експериментів (попередня оцінка довготривалої безпеки системи ізоляції РАВ); - вибір місця для розміщення розвідувальних свердловин, буріння і їх детальне опробування (збір даних для оцінки безпеки системи ізоляції РАВ); - обробка і інтерпритація даних буріння, а також дослідних спостережень з наступною верифікацією гідрогеологічних і мігріційних моделей; - побудова уточнених гідрогеологічних і міграційних моделей, а також виконання імітаційних експериментів; - виконання оцінки довготривалої безпеки системи ізоляції РАВ за комплексом отриманих даних з метою прийняття рішення про подальші роботи.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: