технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

АЛМАЗНИЙ КРИСТАЛІЧНИЙ НАНОКОМПОЗИТ


Рекомендована область застосування: Розроблена технологія дозволяє спікати композити з нанопорошків алмазу, які можуть успішно конкурувати з однокристальним алмазним інструментом із природних алмазів. Вони можуть бути використані для виготовлення ріжучого, деформуючого інструмента для обробки кольорових металів та їх сплавів.

Переваги перед аналогами: Експериментально доведено, що найбільш ефективним підходом до поліпшення фізико-механічних властивостей полікристалів алмазу на основі нанопорошків є пошук оптимального режиму спікання шихти, що містять активуючі добавки, які виконують роль як розчинників і гетерів вуглецю, так і інгібіторів росту зерен (наприклад, СоО). При цьому шихта повинна пройти попередній етап механічної активації. Застосування для спікання алмазних нанопорошків статичного синтезу з розміром вихідних часток близько 100 нм техніки високих тисків у сполученні з вакуумним очищенням і дегазацією реалізує в полікристалі, за даними електронної мікроскопії, формування наноструктурних елементів розміром 10-15 нм. Застосування попередньої активації вихідних нанопорошків алмазу статичного синтезу методом холодного ізостатичного пресування дозволило одержати наноструктурні композити з твердістю НV = 35 ГПа (при навантаженні на індентор 9,8 Н) і трищиностійкістю К1c = 10-14 МПа.м[1/2].

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Сьогодні одним з найактуальніших напрямків при вирішенні проблем створення надтвердих матеріалів з якісно та кількісно новим комплексом фізико-механічних властивостей є використання вихідних нанодисперсних матеріалів. За відповідних умов у нанодисперсному полікристалі можлива реалізація унікального комплексу механічних властивостей, наприклад, сполучення дуже високих твердості й тріщиностійкості. Важливою проблемою при розробці технологій одержання нових надтвердих матеріалів з використанням вихідних наноматеріалів є збереження нанодисперсного стану матеріалу в процесі спікання. Крім того, необхідно врахувати високу структурну чутливість механічних властивостей, що особливо гостро проявляється при використанні наноматеріалів. В цій роботі розроблено режими попередньої обробки нанопорошків алмазів та їх ефективного компактування, в тому числі при підвищеній температурі перед спіканням. Вивчено вплив різних умов попереднього компактування на процес отримання якісних полікристалів при спіканні. Досліджено і оптимізовано термобаричні режими виготовлення полікристалічних матеріалів на основі порошків алмазів нанометричного діапазону. Здобуті результати дозволили розробити оптимальні режими виробництва інструментальних матеріалів з нанопорошків алмазів.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: