технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА КОМП'ЮТЕРНА ТЕХНОЛОГІЯ КЕРУВАННЯ ЦІЛЕСПРЯМОВАНИМИ ДІЯМИ МОБІЛЬНОГО РОБОТА


Призначення розробки: Запропонована технологія забезпечує організацію системи інтелектуального керування віддаленим автономним мобільним роботом (МР) іndoor-типа і людино-машинного інтерфейсу оператора-супервізора.

Рекомендована область застосування: Интеллектуальное управление компьютерами-роботами.

Технічна характеристика: Розроблено макет сенсорної мережі в стандарті CAN (Controller Area Network) ІSO 11898 і вузол мережі на базі мікропроцесора C8051F005 для первинної обробки в режимі реального часу сигналів далекомірів Sharp GP2Y0A02YK. Реалізовано озвучування інформації про відстань до об'єктів в діапазоні вимірювань 25-150 см.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Математичне моделювання та універсальні структури модельного представлення процесів функціонування різних фізичних модулів МР (одометричної системи навігації, локаційних сенсорів, відеокамери) засновані на 3D-геометричному підході. Розроблено відповідне програмне забезпечення (ПЗ) середовища моделювання і керування віддаленим МР з інтелектуальним інтерфейсом оператора-супервізора. ПЗ розроблено на базі клієнт-серверної технології у виді Wіndows-додатків. Реалізовано режими: - автономне моделювання - користувач має доступ до керування і моделювання тільки у віртуальному середовищі; - режим операторного керування - доступний канал радіоуправління тільки реальним роботом; - режим супервізорного керування - мається доступ до бібліотеки типових завдань для автономного функціонування МР з алгоритмами самопрограмування цілеспрямованих дій. У даному режимі відбувається інтеграція інформаційних потоків реальних і модельних даних про стан робота. Інтерфейс оператора-супервізора дозволяє: - при віддаленому керуванні візуально оцінювати положення робота, використовуючи найбільш інформативні ракурси; - формулювати завдання роботу; - у модельному середовищі перевіряти принципову можливість реалізації цих завдань; - прокладати маршрути до цільових точок; - вибирати варіанти підходу до цільового об'єкта; - формувати програмні траєкторії; - накопичувати в Базі даних та знань модельну та реальну інформацію про роботів та середовище їх функціонування; - візуально оцінювати якість алгоритмів модельного представлення інформації локаційних сенсорів; - спілкуватися як з моделлю, так і з реальним роботом на рівні природно сприйманих образів високого ступеня абстракції - віртуальних просторових сцен і природно-мовних команд і повідомлень. Склад програмно-апаратного комплексу: мобільний іndoor-робот (Laptop on the wheals); ноутбук; web-камера; cенсорна CAN-мережа; ПК оператора-супервізора з аудіосистемою; операційна система Wіndows 2000/XP; адаптери підтримки бездротового каналу зв'язку Wі-Fі 802.11 між стаціонарним і бортовим комп'ютерами; ПЗ системи моделювання і керування з інтелектуальним інтерфейсом оператора (клієнт); ПЗ бортової системи керування (сервер); ПЗ модуля первинної обробки й інтерпретації даних сенсорів-далекомірів і озвучування результатів вимірів.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: