технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОМПЛЕКСНЕ ІМІТАЦІЙНЕ УСТАТКУВАННЯ


Рекомендована область застосування: Імітаційне устаткування призначене для комплексної імітації космічного вакууму, низьких температур космічного простору, потоків протонів й електронів, електромагнітного випромінювання Сонця й Землі, альбедо Землі з метою визначення впливу цих факторів на теплові режими устаткування космічного корабля, а також для визначення стабільності функціональних властивостей конструкційних матеріалів аерокосмічного призначення.

Переваги перед аналогами: Подальша спільна розробка може бути спрямована на розробку криогенної машини, що повинна стати частиною охолоджувача для імітатора, що дозволить використовувати імітатори без криогенної рідини. Нова модифікація імітатора може знайти більш широке застосування в аерокосмічній індустрії.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Матеріали, що використовуються в криогенно-вакуумній й аерокосмічній техніці, експлуатуються в досить складних і несприятливих умовах багатофакторного впливу космічного простору; глибокого вакууму; електромагнітного випромінювання Сонця й потужних потоків корпускулярного випромінювання в радіаційних поясах Землі; невагомість; низьких температур; значних циклічних градієнтних термічних навантажень; магнітних полів; а також значних статичних динамічних і знакозмінних циклічних навантажень, вібрації й інших факторів по-різному впливає на зміну механічних, оптичних електричних, теплофізичних, триботехнічних й інших властивостей матеріалів, а результуючий їхній спільний вплив не адитивний. У зв’язку цим визначення працездатності, надійності й довговічності матеріалів, які використовуються в таких складних умовах, і створення нових матеріалів з поліпшеними характеристиками становить основну проблему кріогенно-вакуумного й аерокосмічного матеріалознавства. Неоднаковість нагрівання окремих частин КА в польоті, зміна в часі коефіцієнтів поглинання й ступені чорності зовнішніх його поверхонь, облік розсіювання внутрішньої енергії - все це вимагає спеціальних, часом досить складних, експериментальних досліджень, які доцільно проводити при наземному відпрацьовуванні літальних апаратів за допомогою спеціальних установок, у тому чи іншому ступені умов, що імітує космічний простір. Для розвязання цих проблем фахівці спеціального конструкторсько- технологічного бюро по криогенній техніці фізико-технічного інституту низьких температур НАН України розробили методи, устаткування й технології для створення серії імітаторів спеціального призначення. При розробці цих імітаторів був використаний багатий досвід попередньої розробки імітаторів. Раніше було створено більш 10 імітаторів для комерційних цілей, для досліджень в області матеріалознавства в Німеччині, Китаї, Національному космічному агенстві України й для випробувань космічних апаратів у КБ "Південне" і т.д. Персонал СКТБ нараховує близько 167 співробітників, здатних вирішувати широкий спектр завдань матеріалознавства, конструювати й розробляти інженерні технології.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: