технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОТРИМАННЯ НАНОПОРОШКІВ


Призначення розробки: В українському інституті за допомогою методів "м'якої хімії" розроблена технологія, що дозволяє створити широкий асортимент наноматеріалів з розчинів, використовуючи контрольовані процеси фазоутворення (колоїдний синтез, золь-гель метод, синтез в мікроемульсіях при температурах до 90-95°С).

Рекомендована область застосування: - Сировина для хімічної промисловості, виробництва скла і ситалів; зносостійкі абразивні матеріали; - структурно-утворюючі добавки для зміцнення металів і сплавів; - компоненти для отримання надтвердих, високотемпературних, зносостійких, однорідних і інертних керамік; - сировина для отримання оптичних керамік (лазерних, сцинтиляційних, люмінесцентних); - фотоніка, плазмоніка, сенсорика, каталіз, медицина.

Технічна характеристика: Освоєна технологія отримання слабоагломерованих нанопорошків з частинок різної морфології (монорозмірних сферичних і комбінованих частинок зі структурою "ядро/оболонка", ізометричних часток з низькою дисперсією за розмірами) на основі: - оксидів рідкоземельних металів Lu2O3, (Lu (1-X) EuX)2O3, Y2O3, (Y(1-X)NdX)2O3; - тугоплавких оксидів Y3Al5O12, (Y(1-X)3NdXAl5O12; - частинок зі структурою "ядро SiO2/оболонка Lu2O3, (Lu(1-X)EuX)2O3"; - частинок зі структурою "ядро SiO2/оболонка ZnO, PbS, Au, Pt, Pd". Отримані стійкі золі благородних металів Au, Pt, Pd. Розроблено методи стабілізації нанокристалів цих металів для запобігання їх агломерації при формуванні моно- і мультишарів на різних підкладках.

Переваги перед аналогами: Перевагою даної технології є можливість отримання нанопорошків з контрольованим складом, розміром і формою частинок з низьким ступенем агломерації.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Технологія є екологічно безпечною, дозволяє отримувати наночастинки різних хімічних сполук (металів, сплавів, оксидів, халькогеніди та ін.) і з високою надійністю контролювати їх склад, структуру і геометричні характеристики. Основними стадіями технологічного процесу є: отримання методом хімічного соосадження з водних розчинів аморфного осаду прекурсора, його сушка і кристалізація в процесі низькотемпературного відпалу при температурах до 1000-1100 °С. Розроблена технологія дозволяє отримувати монорозмірні частинки вже на стадії формування аморфного прекурсора. Або за традиційною технологією - отримати полідисперсний аморфний осад і, при необхідності, виділити з нього фракцію з вузьким розподілом частинок за розмірами методами ультрацентрифугування та/або седиментації.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: