технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РАДІАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ ПАРАМЕТРАМИ ЕЛЕКТРОННИХ ПРИЛАДІВ НА ОСНОВІ КРИСТАЛІВ КРЕМНІЮ


Призначення розробки: Радіаційна технологія (РТ) являє собою набір додаткових технологічних операцій, інтегрованих в існуюче виробництво кремнієвих дискретних приладів (транзистори, діоди, датчики, оптоелектронні прилади тощо) та інтегральних мікросхем всіх видів (ВІС, НВІС, схеми пам'яті і т.д .)

Рекомендована область застосування: Виробництво кремнієвих приладів різних типів.

Переваги перед аналогами: - РТ застосовується у вигляді додаткових операцій опромінення (гамма-квантами або швидкими електронами) і термообробки на проміжних і кінцевих етапах виготовлення приладів. Ніяких змін в основні технологічні операції виготовлення приладів вносити не потрібно. - Застосування РТ для управління часовими характеристиками кремнієвих приладів в порівнянні з традиційним легуванням додатковими домішками дає значно більш стабільні та легко керовані результати. - Дозволяє впливати на напівпровідникові структури після завершення технологічного циклу їх виготовлення. - Спрощує проведення дослідницьких робіт на етапі розробки нових виробів для визначення оптимальних значень електрофізичних параметрів структур і електричних параметрів приладів.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Економічний ефект від зниження браку у виробництві електронних приладів на основі кремнію і від поліпшення їх характеристик завдяки застосуванню РТ дозволяє швидко окупити витрати на її постановку.

Опис розробки:
()
РТ заснована на здатності іонізуючої радіації впливати на електрофізичні параметри кордону розділу напівпровідник-діелектрик напівпровідникових структур, створювати дефекти кристалічної структури в кремнієвій підложці, змінювати зарядові характеристики діелектричних шарів. Суть РТ полягає в опроміненні та термообробці в певних умовах приладових структур на кремнієвих пластинах на проміжних і кінцевих етапах процесу виготовлення приладів. Позитивні ефекти, що досягаються застосуванням РТ: 1. Збільшення діапазону робочих температур МДН-приладів. 2. Збільшення виходу придатних приладів у виробництві за рахунок зменшення розкиду електрофізичних параметрів структур за площею кремнієвої підложки (пластини). 3. Підвищення швидкодії і поліпшення частотних характеристик дискретних напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем. 4. Відбраковування потенційно ненадійних МДН-приладів. 5. Управління статичним коефіцієнтом посилення біполярних транзисторів. 6. Зниження чутливості МДН-приладів до впливу іонізуючої радіації. 7. Зменшення щільності поверхневих станів на межі розділу кремній-діелектрик. 8. Управління пороговою напругою МДН-транзисторів. 9. Радіаційне стирання пам'яті програмованих чіпів. 10. Збільшення виходу придатних виробів за рахунок оптимізації електрофізичних параметрів приладових структур.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: