технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ХИМІО-, РАДІОТЕРАПІЯ РАКУ


Призначення розробки: Розроблені нові сполуки для ранньої діагностики та лікування онкології тканини кісток, молочної залози і локалізації метастазів.

Рекомендована область застосування: Сполуки перспективні для нових, адресної та вибіркової дії, малотоксичних препаратів лікування тканин кісток, молочної залози, локалізації метастазів методом хіміотерапії та радіотерапії.

Переваги перед аналогами: На даний час в лікарській практиці відсутні препарати прямої дії лікування онкозахворювань тканин кісток, тим більше адресної доставки та вибіркової дії тільки на онкоклітини. Ефект адресної протпухлинної дії одержаних нами сполук обумовлений поєднанням в складі сполук речовин, хімічно зв'язаних іону металу з протипухлинними властивостями з біосумісною живому організму, в першу чергу тканинам кісток, молекулою, яка забезпечує доставку сполук в онкоуражені тканини кісток. Ефект вибіркової дії сполуки буде досягнутий введенням до її складу ще однієї молекули, що активно поглинається онкоклітинами. Розроблені методи синтезу не потребують коштовного обладнання. Сполуки в 2-3 рази дешевше цис-платину, що застосовується. Основа ранньої спектроскопічної діагностики онкозахворювань - структурні відмінності складових частин здорових та онкоуражених тканин, що проявляються в спектрах. Незалежні морфологічні та спектральні дослідження одних і тих же самих тканин здорових та хворих пацієнтів дали 100% збіжність результатів. Переваги розробленого методу - експресність та достовірність діагностики відсутності чи наявності онкозахворювання до його клінічного прояву без широкого оперативного втручання. Забір тканини може бути здійснений методом лапароскопії та реалізований в клініці зі застосуванням приладу, що вже випускається, чи більш нового, більш дешевого, з вузьким спектральним діапазоном.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
Препарати, що застосовуються для лікування онкозахворювань методом хіміотерапії та радіотерапії мають ряд суттєвих недоліків: 1. Не адресність доставки препарату в зону онкозахворювання - розповсюдження по всьому організму, зниження ефективності дії, необхідність повторного курсу лікування, що призводить до збільшення вартості. 2. Не вибірковість дії препарату призводить до ураження як онко-, так і здорових клітин. 3. Висока загальна та специфічна токсичність препаратів, що при застосуванні сполук платини призводить до ураження нирок, печінки та інш. 4. Для більшості препаратів відмічено звикання організму до їх лікувальної дії при збереженні токсичності, що вимагає збільшення дози, яка вводиться, або заміни. Нами розроблено, фізико-хімічно охарактеризовано та досліджено in vivo та in vitro речовини, що за протипухлинною дією порівняні з застосовуваним цис-платином [Pt(NH3)2Cl2]. Однак, їх загальна токсичність (ЛД50) у 2-10 разів менша, ніж у цис-платину. Їх застосування не призводить до ураження нирок, печінки та інш., що характерно для цис-платину. Речовини адресно накопичуються в тканинах кісток, переважно у хребті. Навіть внутрішньочеревне введення розчинів сполук приводить до зникнення метастазів у легенях. В плані - одержання сполук і адресної, і вибіркової дії на онкоклітини. Передбачається відсутність ефекту звикання до їх дії. Розроблено основи синтезу речовин адресної доставки радіонуклідів у тканини кісток для радіо- та хіміотерапії. Ефективність лікування визначається і діагностикою хвороби. Раннє виявлення симптомів захворювання збільшує можливість повного одужання чи продовження активної форми життя пацієнта. Розроблено практично універсальний спектроскопічний метод діагностики на самих ранніх стадіях захворювання, які ще не мають клінічного прояву. Встановлені спектроскопічні критерії відмінностей виду та характеру спектру тканин здорових людей та тканин, які схильні до онкозахворювань. Метод дозволяє зі 100%-ю гарантією розрізняти тканини здорових людей, тканини з незлоякісними пухлинами та уражені онкозахворюванням.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: