технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

НЕЙТРАЛІЗАТОРИ ТРИТІЄВІ СТАТИЧНОЇ ЕЛЕКТРИКИ НТСЕ


Рекомендована область застосування: Нейтралізатори застосовуються в хімічній, текстильній, поліграфічній й інших галузях промисловості, що виготовляють і переробляють плівкові й листові матеріали, які електризуються в процесі технологічного циклу.

Переваги перед аналогами: Основні переваги : - висока ефективність і повна автономність; - компактність, простота й зручність в експлуатації; - надійність і довговічність; - можливість експлуатації у вибухонебезпечних й пожежонебезпечних умовах; - відсутність необхідності в джерелах живлення; - низькі витрати й екологічна чистота. Призначені для усунення прояву електростатичних зарядів, які виникають при переробці матеріалів, що сильно електризуються. Застосування нейтралізаторів дозволяє виключити порушення технологічного процесу (залипання матеріалів, їх розпушування, засвітлювання фотоматеріалів і т.п.) і підвищити безпеку праці (виключити пов"язану з іскроутворенням можливість пожеж і вибухів, знизити до безпечних рівнів величину електростатичних полів і т.п.).

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Основним елементом розроблених нейтралізаторів є тритієві джерела м"якого бета-випромінювання (БІТр-М). Джерела являють собою тонку (порядку 0,5 мкм) плівку з титану, насиченого ізотопом водню - тритієм, що нанесена на підкладку з молібдену. Робоча поверхня джерела покрита захисною плівкою з моноокису або двоокису кремнію. Використовуваний ізотоп тритій є чистий бетавипромінювач, що має саму низьку із всіх відомих ізотопів максимальну енергію бета-електронів (18,6 кеВ) і, відповідно, самий короткий максимальний їх пробіг (менш 6 мм у повітрі). Це дозволяє практично необмежено використовувати розроблені нейтралізатори у виробничих приміщеннях без вживання спеціальних заходів радіаційного захисту, і в ряді випадків такі нейтралізатори не мають альтернативи. Нейтралізатор НТСЗ являє собою пенал, у який поміщені плати з укріпленими на них джерелами бетавипромінювання тритієвими типу БІТр-М по ТУ У 05540132.015-97, закритий запобіжною сіткою. Довжина нейтралізатора повинна відповідати ширині матеріалу, що переробляється. Принцип дії нейтралізаторів полягає в іонізації повітря бета-електронами, випромінюваними джерелами, і наступній взаємодії зарядів наелектризованого матеріалу з утвореними іонами повітря протилежної полярності. Іоанізаційний струм, створюваний БІТр-М, становить 1,5х10[-8] А/см кв. Нейтрализатор встановлюють у безпосередній близкості від материалу, що електризується (1-3 м), а іонізаційний струм підтримується за рахунок поля електростатичного заряду. Можуть бути розроблені нейтралізатори, що задовольняють спеціальним вимогам замовника. Термін служби нейтралізаторів становить не менш 8 років.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: