технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПЕРСПЕКТИВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ГРАДІЄНТНІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ АЕРОКОСМІЧНОЇ ТА ГАЗОТУРБІННОЇ ІНДУСТРІЇ


Рекомендована область застосування: Галузь застосування: - Робочі та направляючі лопатки газотурбінних двигунів; - Високотемпературні компоненти аерокосмічної техніки; - Компресорні стальні та титанові лопатки.

Переваги перед аналогами: Ця технологія має більш високий ступінь відтворюваності складу, структури та довговічності градієнтних покриттів у порівнянні із традиційною багатоступінчатою технологією. Вартість одностадійного електронно-променевого процесу осадження щонайменше в 2 рази нижча у порівнянні з традиційними технологічними процесами нанесення захисних покриттів завдяки використанню тільки однієї електронно-променевої установки та усуненню з процесу багатоступеневого циклу. Градієнтні термобар"єрні покриття (NiAl/SZ, NiCoCrAlY/AlCr/YSZ) із товщиною приблизно 250 мкм підвищують температуру газу на вході у газотурбінний двигун на 100 град.С, не змінюючи при цьому повехневу температуру охолоджуваної лопатки газотурбінного двигуна. Зовнішній керамічний шар їз стабілізованого діоксиду цирконію має низький рівень теплопровідності (приблизно 1,2 Вт/м-К) і надійний адгезійний зв"язок із зв"язуючим металевим шаром (більше ніж 100 МПа). Термоциклічна довговічність градієнтного термобар"єрного покриття у 1,8-2 рази вище, ніж у традиційних термобар"єрних покриттів. Градієнтні ерозійностійкі покриття (на основі TiN та TiC) товщиною 15-25 мкм, нанесені з високою швидкістю конденсації (більше, ніж 1 мкм/хв) можуть у порівнянні зі стальною підкладкою. Градієнтні тверді депфіруючі покриття (Sn-Cr-MgO) з товщиною приблизно 25-30 мкм дозволяють у декілька разів підвищити демпфіруючу здатність та ерозійну стійкість виробів на основі Ті із покращенням опору втомлюваності на 25%.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Електронно-променева технологія та обладнання для одностадійного нанесення функціональних градієнтних покриттів з використанням композиційного керамічного зливку для випаровування. Ця технологія дозволяє змінити плоску межу розділу метал/кераміка на градієнтну перехідну зону і забезпечити добру адгезію покриття до підкладки. Композиційний зливок містить програму випаровування та осадження градієнтного покриття, втілену у формі, розмірах та кількості відповідних вставок, їх складу та взаєморозташування всередині зливку-основи. Вставки у зливку визначають склад, структуру і властивості покриття на всіх рівнях, включаючи градієнтні перехідні зони та шари покриття.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: