технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

АДАПТАЦІЯ ГЕОНАВІГАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ У БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЮЧИХ АПАРАТАХ


Призначення розробки: Розроблено та виготовлено діючий дослідно-експериментальний зразок геонавігаційної системи на основі трикомпонентних малогабаритних інтегрованих мікромеханічних сенсорів (MEMС) для використання в безпілотних літальних апаратах.

Технічна характеристика: Базовий модуль виконаний в діаметрі 33 мм довжиною 400 мм.

Переваги перед аналогами: Максимальна точність вимірюваних параметрів та характеристик вища в кілька разів ніж у аналогів.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Техніко-економічний ефект: Вартість навігаційного модуля вітчизняної розробки та виробництва буде в декілька разів нижчою, ніж відомі зарубіжні аналоги. Крім того апаратурне та програмне забезпечення може бути за необхідності адаптоване самостійно (без участі інофірм) під нові задачі.

Опис розробки:
()
Вимірювальний блок створеного модуля складається з акселерометрів, магнітометрів і хвильових твердотільних гіроскопів. Зовнішній вигляд первинних перетворювачів інклінометра: а) трикомпонентний магнітометр промислового виконання; б) акселерометр - ємнісний диференційний датчик оригінального виконання; в) хвильовий твердотільний гіроскоп - датчик кутової швидкості промислового виконання. Використання такої схеми датчиків дозволяє дублювати виміри кутових параметрів двома незалежними системами реєстрації. В якості мікромеханічного гіроскопа застосовані датчики типу CRS05-01 (Silicon Sensing). Лабораторні дослідження та калібрування вимірювальної системи проводились на спеціальному гіроскопічному стенді. Був проведений аналіз даних контролю стабільності параметрів приладу в часі і при різних температурних режимах. Результати випробувань датчиків в умовах варіації температури дали можливість простежити відому тенденцію до дрейфу показань MEMS-пристроїв і виробити рекомендації щодо температурної стабілізації блоку гіроскопічного перетворювача. Аналіз можливих похибок градуювання (як наслідок нелінійної залежності вихідного сигналу датчика від кута нахилу) і тимчасової стабільності показань гіродатчика під впливом температурних варіацій і динамічних ударних навантажень показав принципову можливість забезпечити точність визначення азимутальной орієнтації свердловини на рівні ± 15° протягом однієї години вимірювань після виходу приладу в робочий режим. Точність зенітного кута становить ± 0,2° у всьому діапазоні його вимірювань. Точність кута апсидальної орієнтації (візирного кута) залежить від значення зенітного кута і коливається в межах 10° ± 2°.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: