технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

НОВІ ВИСОКОЕФЕКТИВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ, СТВОРЕНІ НА ОСНОВІ НАНОТЕХНОЛОГІЙ


Призначення розробки: Розроблено методики in situ синтезу наночастинок срібла та золота, в тому числі і “green” синтезу, в водних розчинах розгалужених полімерних матриць декстран-поліариламід, які мають керовану молекулярну структуру.

Рекомендована область застосування: Золі срібла та золота можуть використовуватись для приготування лікарських форм, а також для перев’язочних матеріалів з високою антибактеріальною дією, які є незамінними для надання невідкладної допомоги під час воєнних дій, для обробки катетерів, медичних інструментів, тощо.

Переваги перед аналогами: Нами показано, що розгалужені полімери декстран-поліакриламід є значно ефективнішими в процесах водоочистки ніж лінійні флокулянти, які зараз використовуються.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
Значне місце серед об’єктів нанохімії займають ульрадисперсні хімічно стійкі метали – срібло і золото, які мають унікальні оптичні, фотофізичні, каталітичні та біохімічні властивості. Використання саме розгалуженої матриці дозволяє отримати золь, який є стійким протягом 2 років (час проведення експерименту), а також варіювати форму та розмір наночастинок. В екстремальних умовах часто виникає ситуація, коли немає доступу до чистої питної води. Вода в річках і озерах містить різні органічні та неорганічні забруднювачі, зокрема солі важких металів, а також патогенні мікроорганізми. Більша частина мікроорганізмів при кип’ятінні води помирає, проте солі важких металів, які є вкрай токсичними, залишаються. Біологічні тести на культурах клітин мишачих макрофагів J774 показали, що полімери декстран-поліакридамід є нетоксичними і можуть застосовуватись не лише як носії лікарських субстанцій в живих організмах, але і як агенти для очистки води.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: