технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННІ ДАТЧИКИ ДЛЯ ПІДРИВАЧІВ


Призначення розробки: Розроблено ряд високоточних оптико-електронних датчиків, що можуть працювати у режимах – ударний з затримкою, ударний миттєвої дії, дистанційний і неконтактний та мають високі швидкодію і надійність, функціонують за розробленим оптимальним алгоритмом у динамічному режимі в умовах штучних і природних завад, зокрема оптико-електронний датчик цілі для спорядження підривача боєприпасів з кумулятивним пропалюванням.

Рекомендована область застосування: Науково-виробничі підприємства оборонно-промислового комплексу.

Переваги перед аналогами: ОЕДЦ для систем РСЗВ дозволяє провести заміну контактних датчиків на неконтактні, які функціонують в умовах нестаціонарних оптичних завад в атмосферному каналі (штучного та природнього походження) та спрацьовують на заданій відстані незалежно від стану і коефіцієнта відбиття підсталаючої поверхні, мають захист від хибного спрацювання боєприпасу. Відстань спрацювання встановлюється в залежності від призначення.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
При розробці сучасних видів боєприпасів (БП) значна увага приділяється підвищенню їх ефективності за рахунок використання дистанційного підриву. Разом з цим актуальною залишається проблема точного визначення параметрів руху БП - відстані до цілі, швидкості і кута наближення до неї. Розв'язання даної проблеми вимагає створення сучасних інтелектуалізованих датчиків (контактних і неконтактних), які б задовольняли суттєво підвищеним тактико-технічним вимогам. Розроблений нами оптико-електронний датчик цілі (ОЕДЦ) дистанційно вимірює показники наближення до цілі: дальність, швидкість наближення, просторовий кут підходу, стан її поверхні і обирає оптимальну дистанцію ініціювання кумулятивного заряду підривача та виключає вірогідність прийняття помилкових рішень. Діапазон дальності дії ОЕДЦ визначається використанням в боєприпасах з кумулятивним пропалюванням при великій швидкості наближення з відповідним кутом підходу. Датчик функціонує по адаптивному алгоритму, який виключає вплив на його функціонування нестаціонарних оптичних завад в атмосферному каналі, захищає від хибного спрацювання боєприпасу. ОЕДЦ виконується в габаритних розмірах, що відповідають стандартним підривачам. Розроблено також імітаційно-випробувальну установку, що призначається для імітації руху оптико-електронних датчиків цілі та вимірювання їх динамічних характеристик. Розроблена методика проведення динамічних випробувань та її програмне забезпечення, що значно скорочує витрати часу на циклічні операції та зменшує витрати у порівнянні з натурними випробуваннями. Установка дозволяє проводити технічну діагностику у процесі проектування та лабораторного дослідження неруйнівними методами, а також для перевірки роботи датчиків цілі. Установка може бути використана на етапах відпрацювання оптико-електронних вузлів швидкісних датчиків цілі та їх динамічних параметрів.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: