технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИРОБНИЦТВО ПАЛЬНОГО БІОЕТАНОЛУ З ЦУКРОВОГО СОРГО


Призначення розробки: Український інститут розробив технологію та нові сорти цукрового сорго для виробництва біоетанолу.

Рекомендована область застосування: Біопаливне підприємство.

Технічна характеристика: Вихід етанолу з одиниці площі може становити 600 до 800 дал/га. Теплотворна здатність горючої маси з 2 тонн лігноцелюлози складає від 3731 до 4363 МДж.

Переваги перед аналогами: Висока пластичність та продуктивність цукрового сорго; вихід етанолу з цукрового сорго у порівнянні з кукурудзою та цукровим буряком вище у 1,5-2 рази; відповідно, для забезпечення виробництва біоетанолу/біобутанолу необхідна площа угідь, менша у 1,5-2 рази; менші затрати на обробку землі; здешевлення доставки сировини на завод; рештки сорго можуть пресуватися в паливні брикети для самозабезпечення підприємства енергією.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Зараз рослинний етанол в світі зазвичай виробляють із зерна (ячменю, пшениці), цукрових буряків, кукурудзи. Але вартість зерна зазвичай висока, а, наприклад, відходи цукрових буряків - взагалі дефіцит. Проблема також в тому, що дані рослини являють собою продовольчі культури. Це викликає непотрібну конкуренцію: урожай можна переробити в їжу або пальне. Український інститут пропонує уникнути даної проблеми та виводить нові сорти цукрового сорго. Сорго не є продовольчою сировиною, але добре підходить для виготовлення біоетанолу. Цукровий сорго представляє собою рослину з високою врожайністю (130 т/га) і вмістом цукру (25-35%). План роботи біопаливного підприємства нагадує цукровий завод, де біомаса перетворюється в сироп, з якого виходить паливо. В цьому році вже було встановлено дослідно-промислове обладнання та вироблено 400 т біоетанольного пального і 3000 т твердого біопального із площі в 150 га цукрового сорго. Для запуску повноцінного виробництва, а також удосконалення технології інституту потрібні інвестиції в розмірі 11 млн. доларів. Термін окупності проекту складає чотири роки, рентабельність - 150 %.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: