технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МІКРОБНА БІОТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВИХ СТІЧНИХ ВОД ВІД ШИРОКОГО СПЕКТРУ ТОКСИЧНИХ МЕТАЛІВ


Рекомендована область застосування: Гірничо-видобувні комбінати з видобування дорогоцінних металів (золото, срібло), гальванічні підприємства, металургійні підприємства.

Переваги перед аналогами: - Забезпечення ефективного видалення металів зі стічної води; - зменшення витрат на «екологічні штрафи»; - багаторазове зменшення витрат з експлуатації або високовартісних технологій очищення; - отримання цінного концентрату кольорових металів; - отримання очищеної води для використання у замкненому технологічному циклі; - рентабельність та «екологічна чистота» промислових підприємств, пов’язаних з технологічним циклом металовмісних стічних вод.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
На сьогодні відсутні природоохоронні технології, що забезпечують очищення промислових стічних вод від широкого спектру металів. Будь-які біотехнології нездатні очищувати стічні води за тих концентрацій металів, що входять до складу стічних вод. Але на це здатна мікробна біотехнологія. Її діючою основою є гранульований мікробний препарат, який містить живі мікроорганізми. Гранули препарату є стійкі у воді та автономні у роботі. При проходженні стічної води крізь шар препарату відбувається повне видалення металів зі стічної води. При цьому відділяється концентрат цінних кольорових металів. Мікроби, які використовуються для очищення металовмісних вод, повністю безпечні для людини і тварин. Біотехнологія пройшла промислове випробування на Київському заводі Комунального машинобудування. За допомогою 5 кг гранульованого мікробного препарату очищено 2 тонни промислової хромат-вмісної стічної води гальванічного цеху. При спалюванні відпрацьованого препарату отримано корисний продукт – технічний абразив. Виробництво і тестування на водах замовника обійдеться в 200 тис. доларів, а доопрацювання - в 100-200 тис. доларів.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: