технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВОЇ УТИЛІЗАЦІЇ ПАРНИКОВИХ ЗВАЛИЩНИХ ГАЗІВ В ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВКАХ


Призначення розробки: Українські вчені розробили оригінальну промислову систему збору та утилізації звалищного газу із застосуванням сучасних методів розрахунку, технічних рішень і матеріалів з метою захисту атмосфери с та вироблення електроенергії.

Рекомендована область застосування: Утилізація звалищного газу на полігонах та звалищах твердих побутових відходів.

Технічна характеристика: При продуктивності системи свердловин 1000 куб.м/год потужність енергетичної установки складає близько 1.7 МВт.

Переваги перед аналогами: - Вперше в Україні створено промислові комплекси видобутку, переробки та використання біогазу полігонів та звалищ твердих побутових відходів з виробництвом електроенергії для загальних електромереж на постійній основі; - поширення розробок на полігонах України забезпечить економію природного газу близько 0,5 млрд.куб.м/рік, а з урахуванням палива біологічного походження – до 10 млрд.куб.м/рік, створить необхідні регіональні умови для заміщення нафтових палив на транспорті; - вилучений з біогазу діоксид вуглецю є товарним продуктом для промисловості, виробництва добрив, підвищення продуктивності свердловин; при цьому для його виробництва не потрібно використовувати викопне паливо.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: - Видобуто 9 млн. куб.м метану, яким заміщено природний газ, вироблено та поставлено в мережу на безперервній основі 31 млн. кВт-год електроенергії на суму близько 60 млн. грн.; - зменшено викид парникових газів в довкілля на 150 тис.т.

Опис розробки:
()
Вперше в Україні створено наукові засади та розроблено технологію збору, переробки та комплексної утилізації звалищних газів: метану та диоксиду вуглецю. Розроблено оптимальні технологічні рішення мінімізації енергетичних витрат абсорбційних процесів вилучення діоксиду вуглецю та сірководню з біогазу з отриманням біометану – аналога природного газу. На основі встановлених термодинамічних та гідрогазодинамічних залежностей розроблено програмні комплекси розрахунку властивостей біогазу різного складу та процесів його переробки в цільові фракції. Створено систему та алгоритм регулювання біогазових газопоршневих електрогенераторів в умовах зміни теплотворної здатності палива. В промислову експлуатацію введено п'ять комплексів збору та переробки звалищного газу на електроенергію потужністю більше 6 МВт (Бориспіль, Житомир, Миколаїв, Бровари, Маріуполь). Строк окупності проектів складає біля 2 років.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 8 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: