технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПОВЕРХНЕВОГО ЗМІЦНЕННЯ


Призначення розробки: Український інститут розробив та впровадив унікальну технологію iонно-плазмового термоциклiчного азотування та обладнання, призначене для нанесення зміцнюючого покриття на деталі, яке дозволяє підвищити ерозійну стійкість та межу втоми, знизити повзучість відповідних елементів і вузлів конструкцій. Воно володіє високою зносостійкістю, підвищує експлуатаційні параметри і продовжує ресурс машин, скорочує потреби у запасних частинах.

Рекомендована область застосування: Технологія застосовується для всіх видів деталей машинобудування та інструментального виробництва (починаючи від авіабудування та закінчуючи сільхозмашинобудуванням). Вона дозволяє обробляти деталі складної форми такі як матриці, пуансони, поршні, лопатки насосів, зубчасті колеса, прес-форми, колінчасті вали, шестірні і т.i.

Переваги перед аналогами: - На відміну від європейських технологій, не використовується аміак, який є токсичним, а застосовується суміш азоту та аргону, які є безпечними; - немає змін форм і розмірів деталей та не потрібна підгонка, як при цементації та загартовуванні; - зносостійкість деталей в декілька разів вища, чим при ізотермічній технології; - межа втоми підвищується на 25%, хоча зазвичай покриття її знижує.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Термоциклічне іонне азотування ґрунтується на нових фізичних ефектах (зокрема, на теорії термічної втоми) та не має аналогів у світі. Застосування цієї технології передбачає підвищення міцності матеріалу шляхом впливу на нього за допомогою не високих постійних температур, а імпульсних термічних ударів. Варто зазначити, що, на відміну від інших подібних технологій (насамперед цементації й загартовування), термоциклічне іонне азотування є екологічно безпечним і значно дешевшим - завдяки використанню суміші азоту й аргону. Cтворено кілька експериментальних вакуумних установок, в яких за допомогою цієї технології виконується обробка партій деталей на замовлення. Наразі триває вдосконалення технології термоциклічного іонного азотування й розроблення баріювання, силіціювання й деяких інших технологій. Розробники вважають, що в Україні назріла потреба модернізації всього технологічного парку у сфері термічної обробки. Це означає, що застарілі методи слід замінити новітніми, які відповідають сучасним вимогам. З огляду на це, запропонована технологія має значні перспективи.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: