технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

"БЛАГОВІСТ" - КОНТРОЛЬНО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ДЛЯ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕЇЗДІВ


Призначення розробки: Українські вчені створили систему "Благовіст", призначену для інформування водіїв про параметри потягу, що наближається (наближення моменту закриття автоматичного шлагбаума та наближення потягу до переїзду, напрям та швидкість руху потягу, залишковий час до початку його руху переїздом). Вона дає змогу підвищити безпеку руху автотранспорту під час перетину ним залізничних переїздів.

Рекомендована область застосування: Система може бути впроваджена в рамках мережі магістрального залізничного транспорту України, яка налічує понад 5 тис. переїздів різного типу, а також в рамках мережі вітчизняного промислового залізничного транспорту. Найбільш ефективним є її застосування на залізничних переїздах із великою інтенсивністю руху. При різних варіаціях система «Благовіст» може застосовуватися на всіх видах залізничних переїздів із різною кількістю залізничних шляхів.

Переваги перед аналогами: В частині інформаційного забезпечення учасників руху через переїзд запропонований проект системи вигідно відрізняється від наявних аналогів - як вітчизняних, так і зарубіжних. Прототипу КІСЗП "Благовіст" на даний час не існує. Основною її відмінністю є надання повної інформації про момент закриття автоматичного шлагбаума, напрям і швидкість руху потягу через переїзд, час до проходження потягу, вільність ділянки наближення до переїзду. Система здійснює попередження водіїв за допомогою табло з рухомим інформаційним рядком. Основна перевага запропонованого підходу в тому, що контрольно-інформаційні системи є відносно дешевими сучасними засобами. Ці системи - автономні, не вимагають схемного узгодження з уже наявними системами автоматичної переїзної сигналізації й автоматичними шлагбаумами, можуть встановлюватися на переїздах будь-яких типів і при будь-яких видах тяги й системах автоматичної переїзної сигналізації. Крім того, на них не поширюються вимоги з функціональної безпеки, які висуваються до систем залізничної автоматики, пов'язаних із забезпеченням безпеки руху потягів.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Впровадження КІСЗП «Благовіст» у масштабах усієї держави потребуватиме мінімальних фінансових вкладень. При цьому вона зменшить кількість аварійних ситуацій на залізничних переїздах на 50% і більше.

Опис розробки:
()
Головною причиною ДТП на залізничних переїздах часто стає легковажність і неінформованість водіїв автотранспортних засобів, яким зазвичай бракує терпіння дочекатися відкриття автоматичного шлагбауму або закінчення руху потягу. Тому вітчизняні розробники запропонували оснастити залізничні переїзди новими технічними засобами на основі сучасних інформаційних технологій. Система "Благовіст" доповнює традиційний на залізничних переїздах дзвінок та світлову сигналізацію. Вона складається із двох лічильних пунктів, які розміщуються на значній віддалі від переїзду, що забезпечує достатній час для сповіщення учасників руху, а також центрального пункту. До центрального пункту підключаються два інформаційних табло - по одному з кожного боку переїзду - в зоні найкращої видимості водіїв автотранспорту. Апаратура лічильного пункту забезпечує: відстеження пересування потягу, що проходить в зоні контролю колійних датчиків, методом підрахунку числа осей; визначення прискорення й швидкості кожної осі потягу; визначення напряму руху потягу. Інформацію про параметри поїзда лічильники по радіоканалу передають на центральний пункт, який виводить її у вигляді інформаційного рядка. КІСЗП "Благовіст" значно поліпшує інформованість водіїв автотранспортних засобів і пішоходів, які рухаються через переїзд. А це, в свою чергу, забезпечує суттєве підвищення безпеки руху.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: