технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ФІТООЧИЩЕННЯ НАФТОЗАБРУДНЕНИХ ГРУНТІВ


Призначення розробки: Український університет розробив біогенний метод утилізації відходів нафтовидобувної та нафтопереробної промисловості для скорочення термінів відчуження земельних ресурсів.

Рекомендована область застосування: Ресурсо-відновлюючі технології. Нафтовидобувні і нафтопереробні компанії.

Переваги перед аналогами: - Рослини осоки шорстковолосистої є толерантними до нафтового забруднення, виживають та захоплюють території за концентрації нафтопродуктів у ґрунті 98 г/кг. - Запропонований спосіб фітоочищення грунту дозволяє відновити фізико-хімічні властивості грунту (кислотність, повітряно-водний баланс та ін.) вже протягом року. - Кореневища осоки шорстковолосистої сприяють відновленню чисельності ґрунтової мікрофлори (сапрофітів, мікроскопічних грибів і дріжджів, пропіоновокислих, целюлозо-руйнуючих бактерій, олігонітрофілів та нітрифікаторів). - Застосування даного способу дозволяє відновлювати природні екотопи у короткі терміни за мінімальних затрат.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
З метою рекультивації нафтозабруднених ґрунтів розроблено спосіб їх біотичного очищення із використанням рослин осоки шорстковолосистої (Carex hirta L.). Рослини Carex hirta викопують з комом ґрунту з екологічно чистих територій (засадників), запаковують у розмокаючі пакети, з якими вносять у підготовлений ґрунт. До висадки рослин ґрунт механічно розпушують і поливають. Посадку можна здійснювати протягом календарного року. Існуючі методи очищення ґрунтів вимагають значних матеріально-технічних затрат, є довготривалими у часі та не забезпечують повної ліквідації нафтохімічного забруднення. Запропонований спосіб фітоочищення грунту є дешевим, доступним, екологічно безпечним заходом, що значно прискорює процеси відновлення деградованих ґрунтів та природних екотопів для їх можливого повторного використання.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: