технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОМП'ЮТЕРНА МОДЕЛЬ ПРОЦЕСУ АЛМАЗНО-КАНАТНОГО РІЗАННЯ БЛОКІВ ПРИРОДНОГО КАМЕНЮ


Призначення розробки: Розробка належить до комп'ютерних програм, може бути використана для імітаційного моделювання процесу відокремлення монолітів природного каменю від масиву за допомогою алмазних канатних установок для наукових досліджень та прогнозування результату. Використання комп'ютерної програми дозволяє оцінювати витрати часу та інструменту при розробці родовищ, що дозволяє оптимізувати проведення гірничих робіт та позитивно позначається на економічних показниках діяльності гірничих підприємств.

Рекомендована область застосування: Розроблена комп'ютерна програма може бути впроваджена на всіх гірничих підприємствах, що займаються видобуванням блоків облицювального природного каменю. Результати розробки впроваджено на одному з підприємств України, а також у навчальному процесі на кафедрі розробки родовищ корисних копалин.

Переваги перед аналогами: Перевагами нової комп'ютерної програми є використання дискретної моделі, відсутність необхідності твердотільного геометричного моделювання канату та блоку, прийнятна точність розрахунків. Запропонована програма точних аналогів не має і є значно простішою у використанні ніж програмні комплекси, що дозволяють виконувати моделювання гнучких систем, і може бути успішно впроваджена як у вітчизняній промисловості, так і за кордоном.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Запропонована розробка дозволяє зменшити складність підготовки імітаційної моделі процесу алмазно-канатного різання та, за результатами моделювання, оцінити необхідний час, ступінь зношування робочого інструмента, визначити тривалість стадій різання природного каменю за допомогою алмазного канату.

Опис розробки:
()
В основу розробки поставлено задачу розрахунку технологічних параметрів процесу розпилювання природного каменю алмазним канатом та графічного представлення результатів у режимі реального часу на основі даних про міцнісні характеристики породи, технологічні параметри робочого інструменту та обладнання. Суть розробки полягає у використанні дискретної математичної моделі алмазного канату, що забезпечило точність отриманих результатів не менше 87%. Код програми написано з використанням об'єктно-орієнтованої мови програмування високого рівня Object Pascal у програмному середовищі Borland Delphi 7. Програма має IDE інтерфес, розроблена для платформи Win32 та не вимагає значних обчислювальних ресурсів. Це дозволяє використовувати її на персональних комп'ютерах з операційною системою Windows 98/2000/ХР/7. Продукт повністю готовий до використання, підтверджено точність отримуваних результатів. Потрібне створення англомовного перекладу інтерфейсу при відповідному запиті.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: