технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ДІЕЛЕКТРИЧНА АНТЕНА


Призначення розробки: Розроблена діелектрична антена для алокації новоутворень з можливістю зміни діаграми направленості і робочої смуги частот. Винахід належить до галузі радіотехніки, а саме до діелектричних антен, і може бути використаний як антена для НВЧ біорадіолокації, так і антена для НВЧ-методу алокації новоутворень у м’яких тканинах.

Рекомендована область застосування: Розроблена діелектрична антена може бути впроваджена в медичних діагностичних закладах, а також у навчальному процесі.

Переваги перед аналогами: Перевагами нової діелектричної антени є ширший діапазон робочих частот і можливість зміни діаграми направленості без зміни конструкції антени.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Техніко-економічний ефект: Запропонована розробка дозволяє здешевити комплект дослідницьких антен для алокації новоутворень.

Опис розробки:
()
В основу винаходу поставлено задачу удосконалення діелектричної антени у вигляді діелектричного циліндра, під'єднаного до коаксіального фідера, шляхом того, що вздовж бічної поверхні діелектричного циліндра, паралельно його осі закріплені прямокутні пластини з пружного металу, які відігнуті за межами діелектричного циліндра і утворюють зрізаний конус, причому на кінцях прямокутних пластин встановлені напрямні, крізь які протягнута діелектрична петля, щоб забезпечити можливість зміни діаграми направленості і робочої смуги частот антени. Поставлена задача вирішується тим, що навколо діелектричного циліндра закріплені прямокутні пластини з пружного металу, які відігнуті за межами діелектричного циліндра під певним кутом. При зміні цього кута, який регулюється шляхом стягування навколо них діелектричної петлі, змінюються випромінювальні параметри антени-винаходу. В результаті цього антена-винахід може бути використана як універсальна, зокрема як антена для НВЧ біорадіолокації, так і антена для НВЧ-методу алокації новоутворень в м'яких тканинах. Таким чином, запропонована антена має можливість зміни діаграми направленості і робочої смуги частот антени. Розроблено лабораторний макет діелектричної антени. Були проведені лабораторні дослідження алокації новоутворень на моделі тіла людини і різноманітних поглинаючих середовищах. Необхідні подальші дослідження в медичних закладах.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: