технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИСОКОЕФЕКТИВНА СТРУЙНО-НІШЕВА ТЕХНОЛОГІЯ СПАЛЮВАННЯ ПАЛИВА


Призначення розробки: Технологія спрямована на розробку, серійне виготовлення й впровадження сертифікованих енергоефективних струйно-нішевих пальників ( СНД).

Рекомендована область застосування: Модернізація опалювальних систем, мартенівських печей, теплотехнічного встаткування спиртових і цукрових заводів, комбінатів будівельних матеріалів, печей і сушінь у різних галузях промисловості.

Технічна характеристика: Діапазон робочих потужностей СНГ-21 - СНГ-88 - 0,05-40 МВт; Кількість типорозмірів - 80 шт.; Діапазон змінення коефіцієнта надлишку повітря в ГУ - 1,01 - 20; Діапазон робочих тисків газу в пальнику - 10 - 30000 Па; Рівень емісії шкідливих викидів: Окиси вуглецю СО < 50 мг/м3; Окиси азоту NОx < 160 мг/м3

Переваги перед аналогами: Струйно-нішева технологія, реалізована в ГУ СНД, забезпечує: - інтенсивне, стійке горіння з коротким смолоскипом при коливаннях тиску газу в мережі; - стійку роботу на малих навантаженнях, при мінімальному перепаді тиску на газових отворах пальника (до 100 мм вод.ст.); - роботу в широкому діапазоні тиску газу (5-2000 мм вод.ст.); - оптимальний коефіцієнт надлишку повітря в газовому пристрої в широкому діапазоні зміни навантажень; - зниження витрат тепла з газами, які відходять; - підвищення ККД ГУ до 99,99%; - поліпшення екологічних показників; - коефіцієнт робочого регулювання kp>20; - відсутність перегріву пальника, елементів ТУ й руйнування футеровки паливних амбразур; - рівномірний розподіл температурного поля продуктів згоряння в топковому просторі; - плавний запуск ТУ, починаючи з 1,3% потужності; - дійсне зменшення витрат газу й електроенергії. Модернізація казанів малої й середньої потужності дозволяє: - знизити питому витрату газу від 5% до 15%; - знизити споживання електроенергії від 20% до 50%; - знизити вихід шкідливих викидів на менше ніж на 30%; - підвищити коефіцієнт робітника регулювання більше 10; - підвищити безпеку роботи казана; - значно підвищити міжремонтний строк експлуатації; - забезпечити ефективну роботу при низькому тиску газу.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Загальний економічний ефект від проведених робіт може скласти десятки мільйонів доларів за 1 рік.

Опис розробки:
()
Струйно-нішева технологія спалювання палива, з керуючою структурою струменя палива й окислювача, засновано на рівномірній роздачі газу в потоці повітря (без залучення закручування потоку) з утворенням стійкої вихрової структури, що забезпечує сумішоутворення й стабілізацію горіння із самоохолодженням модуля пальника. У струйно-нишевій системі в широких межах режимних факторів реалізуються стійкі й легко керовані вихрові структури з високою інтенсивністю турбулентності потоків паливного, окислювача й зони зворотних плинів, що забезпечують якісне сумішоутворення паливної суміші з необхідним рівнем концентрації для горіння й надійну аеродинамічну стабілізацію горіння. Обьєм вихрів на кілька порядків менше, ніж у традиційних вихрових пальних пристроїв (ГУ) і тому їхній вплив на пульсації в топленні топливновикористовуваний пристрій (ТУ), а також ерозійний вплив на амбразуру й ін. елементи ТУ відносно низький. Малий обьєм вихрів дозволяє проводити пуск і експлуатацію ГУ з малою витратою газу, що забезпечує безпека пуску. Поліпшення властивостей, що змішують, ГУ підвищує надійність роботи при гранично малих коэфициентах надлишку повітря й, від, при підвищенних значеннях середньої температури смолоскипа в топленні. Усе вище наведене, дозволяє збільшити теплоприйняття радіаційної частини топлення. Підвищення середнього рівня температури, її рівномірність у топленні ТУ, у наслідку оптимального сумішоутворення, супроводжується значним зменшенням нерівномірності локальних теплових потоків, і, таким чином, приводить до підвищення надійності роботи ГУ в цілому. Однієї з особливостей струйно-нишевої системи є малий гідравлічний опір по трактах палива й окислювача, що дозволяє значно понизити тиск газу й повітря при експлуатації ГУ й, як наслідок, потужність тягодуттєвих засобів. Конструктивно дана схема реалізується за допомогою симетричного автономного модуля, що дозволяє створювати пальник необхідної потужності за рахунок нарощування кількості модулів у пілоні-стабілізаторі як по ширині, так і кількість пілонів по висоті.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.
є патентів інших країн -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: