технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПОРТАТИВНИЙ БІОСЕНСОРНИЙ ПРИЛАД ДЛЯ ОДНОЧАСНОГО ЕКСПРЕС-АНАЛІЗУ КРЕАТИНІНУ ТА СЕЧОВИНИ


Призначення розробки: Українські науковці розробили новітній сенсорний прилад для одночасного визначення концентрації креатиніну і сечовини у біологічних зразках із високою точністю та селективністю. Він може значно спростити діагностику гострих і хронічних форм ниркової недостатності.

Рекомендована область застосування: Гемодіалізні центри, приватні медичні лабораторії та центри, біохімічні лабораторії, клінічні діагностичні центри.

Технічна характеристика: - Число каналів: - 4; - рН-чутливість: 40-45 мВ/рН; - час однократного виміру: 0.1 сек; - діапазон робочих температур: 0-40 гр.цел; - час, потрібний для біохімічного аналізу: 2-3 хв.; - робочий об’єм кювети: 1-2 мл; - інтерфейс послідовний RS 232У; - програмне забезпечення Win 9Х; - живлення: 2В/0.3А; - діапазон визначення: сечовина – 0.01-20 мМ; креатинін – 0.02-4 мМ.

Переваги перед аналогами: - Дозволяє одночасно вимірювати креатинін і сечовину; - можливість on-line аналізу біля ліжка хворого та в домашніх умовах; - стабільність - біосенсор можна використовувати близько 6 місяців; - об’єм проби - 20-50 мкл; - висока чутливість, специфічність, швидкість вимірювання та одержання даних (час отримання результату - 2 хв.); - невисока вартість аналізу в цілому; - невисока вартість виготовлення, портативність; - відсутність складної пробопідготовки. В Україні аналогів не існує. У порівнянні із зарубіжними аналогами (Nova Biomedical) прилад має технологічно простішу схему виготовлення, вищу селективність, можливість одночасного експрес-аналізу двох параметрів, нижча вартість.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Техніко-економічний ефект: - Оптимізація витратних матеріалів на процедуру гемодіалізу; - зменшення затрат робочого часу на проведення аналізу; - зменшення часу перебування пацієнта в незручних умовах процедури гемодіалізу.

Опис розробки:
()
В Україні лише один із чотирьох хворих на ниркову недостатність має шанс на життя, оскільки вартість курсу роботи штучних нирок - близько 120 тисяч гривень на одного пацієнта. Проте розробка українські учені може значно її зменшити. Вони створили новий біосенсор, який дозволяє проводити аналіз забруднення крові буквально за кілька хвилин. Коли нирки відмовляють, тоді для виведення шкідливих речовин з організму використовується гемодіаліз - процедура, в якій спеціальні машини очищують кров і яку потрібно робити щонайменше тричі на тиждень по три-п'ять годин за сеанс. Розробка українських науковців дозволяє пацієнтам стати більш вільними, адже вони зможуть стежити за концентрацією шкідливих речовин майже в реальному часі. Завдяки цьому вони проводитимуть біля машини з гемодіалізу оптимальну кількість часу залежно від свого фактичного стану. При цьому користування таким сенсором, кажуть науковці, значно дешевше за традиційні аналізи та коштує $0,5 проти $3-4 за перевірку у лабораторії. Самого сенсора вистачає на 100 аналізів, а його заміна коштуватиме $10. Прилад коштуватиме $1000. Проведені випробування біосенсорної системи на модельних та реальних біологічних зразках, розробка проходить метрологічну атестацію, отримано методики вимірювання креатиніну та сечовини в реальних біологічних зразках, які затверджені в ДП “Укрметртестстандарт”. Необхідно провести клінічні випробування, отримати державну сертифікацію, впровадити прилад в спеціалізованих відділеннях лікарень та клінік.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: