технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БАКТЕРІАЛЬНЕ БІОЛОГІЧНЕ ІННОВАЦІЙНЕ ДОБРИВО "РИЗОСТИМ"


Призначення розробки: Український інститут розробив інноваційне бактеріальне добриво (інокулянт) "Ризостим" для забезпечення рослин сполуками азоту.

Рекомендована область застосування: Агрокомпанії, що займаються вирощуванням бобових культур. Лише в Україні посівні площі під бобовими культурами понад 3 млн. га.

Переваги перед аналогами: Біологічний азот, на відміну від азоту традиційних мінеральних добрив (аміачна селітра, сечовина), має значні еколого-економічні переваги: - не забруднює довкілля; - після збирання культур у ґрунті залишається 50-100 кг азоту на гектар, і при наступному посіві можна вносити менше речовин; - не потребує суттєвих енергетичних затрат на виробництво; - має вартість у 20 разів нижче за мінеральні добрива, він також удвічі дешевший за світові аналоги; - підвищує урожайність зернобобових культур на 10-18%; - фіксує з повітря від 90 до 240 кг азоту; - позитивний вплив на урожайність наступних культур сівозміни.

Стадія завершеності розробки: Потрібна доводка

Техніко-економічний ефект: - Зменшення норми внесення мінеральних азотних добрив - мікроорганізми здатні фіксувати до 250 кг/га доступного рослинам азоту; - підвищення стійкості рослин до абіотичних і біотичних стресових чинників; - послаблення тиску бур'янів на культурні рослини; - екологічність - внаслідок зниження доз азотних добрив; - зниженням собівартості отриманої продукції; - витрати с/г виробника - 5 USD / 1 га (бобові культури); - прибуток від застосування препарату для інокуляція насіння - 70-100 USD / 1 га.

Опис розробки:
()
Хоча в земній атмосфері близько 80% азоту, і він є дуже важливим для рослин, вони не можуть його споживати. Їм необхідно, щоб він був у складі інших речовин, наприклад, азотної селітри. Щоб отримати тонну сої, на поля необхідно внести близько 100-120 кг цієї речовини. Але такі хімічні добрива шкодять навколишньому середовищу. Українські вчені пропонують до впровадження "Ризостим" - біологічно активне добриво, яке не забруднює довкілля. Унікальність даному препарату надає використання магнезіально-залізистої слюди як носію. Перевагою даної технології є збільшення терміну зберігання препарату і вища його ефективність при несприятливих умовах навколишнього середовища і при використанні пестицидів завдяки відсутності контакту біологічного агента з хімічними засобами захисту. Штами мікроорганізмів, що використані у виробництві даного препарату, характеризуються збільшеною продукцією екзополісахаридів і високою стійкістю до несприятливих факторів навколишнього середовища, мають більш інтенсивну азотфіксувальну активність (1,5-2,0 рази) і вірулентність (10%). У 2012-2015 проводились виробничі випробування біологічного препарату, у 2016 - підготовка технічних умов для його виробництва. Орієнтовний час доробки проекту - 10 місяців, орієнтовна вартість доробки складає 15000$.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 1 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: