технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ НАНОМАТЕРІАЛИ ТЕХНІЧНОГО І БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ


Призначення розробки: Український інститут створив і займається дослідженням нових нанодисперсних матеріалів - люмінесцентних нанокристалів й наноструктурованих композиційних матеріалів із заданими характеристиками, призначених для різних технічних і медичних застосувань.

Рекомендована область застосування: Неорганічні нанокристали зарекомендували себе в ролі ефективних матеріалів для люмінесцентної, дисплейної та лазерної техніки. Крім того, на їхній основі створюють різноманітні сенсори. Але одним з найбільш перспективних напрямів використання цих нанокристалів є застосування в медицині. Їх можна використовувати як потенційні люмінесцентні мітки й зонди у живих клітинах. Науковці нещодавно також виявили, що деякі наночастинки здатні впливати на метаболізм у живій клітині.

Переваги перед аналогами: Перехід від об'ємних до нанодисперних люмінісцентних матеріалів дає змогу варіювати їх оптичні можливості в широкому діапазоні. Крім того, українські вчені провели ряд експериментів та вперше довели, що антиоксидантні властивості нанокристалів CeO2 можна контролювати за допомогою методів оптичної спектроскопії. Це відкриває широкі можливості дослідження динаміки процесів нейтралізації активного кисню нанокристалами CeO2 - як у модельних системах, так й in vitro, при введенні таких наночастинок до культури живих клітин.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
Вченими були виявлені унікальні антиоксидантні властивості нанокристалів діоксиду церію, які можуть відновлювати свої властивості в біологічному оточенні, що обумовлено постійною зміною валентності іонів церію з +3 на +4, і навпаки. Це суттєво відрізняє нанокристали CeO2 від хімічних антиоксидантів: на відміну від інших наночастинок, що використовуються виключно як пасивні наноконтейнери для доправлення лікарських засобів усередину живих клітин, нанокристали CeO2, постійно регенеруючись, самі спроможні впливати на окиснювальні процеси на клітинному рівні. Також дослідники вже кілька років займаються розробкою люмінесцентних композитних матеріалів на основі нанопористих ксерогелей SiO2. Їх синтезують за допомогою золь-гель методу, тому їх називають також золь-гель матрицями. Ці матриці є простими у виготовленні, хімічно стабільними, не потребують здійснення додаткової механічної обробки, мають широкий діапазон прозорості. До того ж розмір і форму кінцевого виробу можна досить легко варіювати. Висока пористість золь-гель матриць дає змогу вводити в них різні добавки - люмінофори, барвники, неорганічні квантові точки й органічні сцинтилятори. Завдяки цьому була створена низка нових композитних люмінесцентних і сцинтиляційних матеріалів для техніки.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: