технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОРГАНІЧНІ СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ


Призначення розробки: Українські науковці розробили і створили сонячні батареї нового, третього, покоління.

Рекомендована область застосування: Резервне енергозабезпечення приватних будинків, котеджів, квартир, офісів, промислових об'єктів на базі сонячних модулів.

Переваги перед аналогами: Хоча ККД органічних батарей трохи нижчий за кремнієві, проте середня ціна стандартної сонячної батареї становить $1-1,5 тис., тоді як органічна батарея буде коштувати не більше $150. Відповідно, значно скорочуються терміни окупності обладнання. І головне - це їх абсолютна безпека, чого неможна сказати про кремнієві батареї, які навіть утилізувати досить складно.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Сонячні батареї, запропоновані до розробки, принципово відрізняються від попередніх поколінь тим, що у виробництві використовуються органічні матеріали, які доступні в Кіровоградській області. В них буде використана поліетиленова плівка замість скляної оболонки, яка набагато легша і зручніша в установці. 40 кв.м таких батарей вистачить, щоб повністю забезпечити електроенергією двох-трикімнатну квартиру або будинок аналогічної площі. Вже отримано висновок Інституту фізики про тестування зразка продукції, який підтвердив високі показники винаходу. Подано заявку на реєстрацію патенту на винахід та розпочато набір технічного персоналу і лабораторних співробітників для майбутнього виробництва. Наразі завершуються повномасштабні випробування виробу в пустелі Об'єднаних Арабських Еміратів, недалеко від міста Дубаї. Це оптимальне місце, де можна дати найкритичніші навантаження на виріб з метою виходу на ринок лише з перевіреною і якісною продукцією, яка повинна служити не один десяток років. Після цього виріб буде сертифіковано. Органічні сонячні батареї вже випускаються у світі на відповідних підприємствах. В Україні це буде перший завод з виробництва органічних сонячних батарей. Вже розроблено проект даного заводу та проект спорудження електростанції потужністю 1 МВт. Необхідна сума інвестицій складає 7 млн грн, що дозволить виробити за перший рік батарей загальною потужністю 40 МВт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: