технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ІНОКУЛЯНТ "НІТРОФІКС Ж" - ДЛЯ НАСІННЯ БОБОВИХ КУЛЬТУР


Призначення розробки: Призначений для інокуляції насіння бобових культур: соя, горох, нут, квасоля, люцерна. Для кожного виду бобових культур використовується окремий штам бактерій роду Rizobium. Застосовується для забезпечення рослини доступним азотом, здешевлення технології вирощування бобових культур і наповнення азотом в ґрунті.

Рекомендована область застосування: Будь-які сільськогосподарські угіддя.

Технічна характеристика: Препаративна форма: рідина світло-жовтого кольору. Склад: для сої живі клітини бактерії Bradyrhizobium japonicum, для нуту - Mesorhizobium ciceri, для квасолі - Rhizobium phaseoli, для гороху - Rhizobium leguminosarum. Кількість життєздатних клітин: не менше 2000000000 КОЕ/мл. Термін зберігання: (соя, нут) - 24 місяці, (квасоля і горох) - 3 місяці при температурі від +4 до +10°С в захищеному від світла місці. Безпека: препарат нешкідливий для людини, теплокровних тварин, комах, навколишнього середовища. Не є фітотоксичним. Упаковка: пакет у картонній коробці "Bag-in-Box" об'ом 2 л.

Переваги перед аналогами: - підвищує врожайність зернобобових культур при первинній обробці на 2-4 ц/га, сіна бобових трав на 8,0 ц/га; - забезпечує рослину симбіотичних азотом (в середньому до 60-80%); - рівномірно по фазах росту розподіляють азот; - сприяє накопиченню азоту в ґрунті; - збільшує вміст протеїну в бобах на 3%; - не вимагає додаткових витрат на застосування, порівняно з внесення мінеральних азотних добрив; - є ефективною альтернативою мінеральним азотним добривам і дозволяє заощадити значні кошти.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Бульбочкові бактерії проникають в корені бобових рослин через кореневі волоски. У міру просування вздовж кореневого волоска бактерії виділяють слиз, внаслідок чого утворюються довгі нитки (або тяжі). Ці утворення, що отримали назву інфекційних ниток, глибоко проникають у коріння рослин, де бактерії інтенсивно починають розмножуватися, що стимулює швидкий поділ клітин рослини навколо бактеріальних вогнищ, що і призводить до виникнення бульбочок. Взаємодії між бульбочковими бактеріями і бобовими рослинами має симбіотичний характер. Симбіоз - це тісне і тривале співіснування представників різних біологічних видів. Бобові, постачаючи бульбочковим бактеріям вуглеводи і мінеральні солі, натомість отримують амонійний азот, що утворюється в результаті фіксації атмосферного азоту бульбочковими бактеріями. Частина засвоєного рослинами азоту залишається в ґрунті з рослинними залишками.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: