технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВАКУУМНИЙ СФЕРИЧНИЙ РЕФЛЕКТОР ВЕЛИКОГО ДІАМЕТРА ІЗ ЗМІННОЮ КРИВИЗНОЮ ПОВЕРХНІ ТА ДВОХОСЬОВОЮ СИСТЕМОЮ ВІДСЛІДКОВУВАННЯ


Призначення розробки: Модель належить до оптичного приладобудування, геліотехніки і світлотехніки і може бути використана у фокусуючих оптичних системах при виготовленні криволінійних відзеркалювальних поверхонь, наприклад при виготовленні оптичних поверхонь дзеркал, елементів адаптивної оптики, телескопів, геліоконцентраторів.

Рекомендована область застосування: Модель може бути використана у фокусуючих оптичних системах при виготовленні криволінійних відзеркалювальних поверхонь, наприклад при виготовленні оптичних поверхонь дзеркал, елементів адаптивної оптики, телескопів, геліоконцентраторів.

Технічна характеристика: Рефлектора великого діаметра містить корпус рефлектора, металізовану полімерну плівку, кільце, яке натягає плівку завдяки гвинтам, штуцер з ніпельним клапаном та манометром, штуцер з манометром і краном, силовий сталевий каркас, поворотні платформи, підшипники, мотори-редуктори, комутатори. Вся конструкція монтується на каркасній сталевій опорі.

Переваги перед аналогами: Перевагами даного сферичного рефлектора перед аналогами є підвищенна геометрична точність поверхні (сферичність) рефлектора, якість і точність фокусування його відзеркалювальної поверхні при підвищенні ефективності використання падаючого випромінювання, легкість конструкції, можливість виготовлення рефлектора великого діаметра. При використанні сферичного рефлектора великого діаметра у оптичній астрономії є реальна можливість створювати телескопи з легким мобільним головним дзеркалом (рефлектором) до 100 метрів на відміну від існуючих сьогодні діаметром до 10 метрів, що приведе до прориву у оптичній астрономії.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: При використанні рефлектора як нагрівального приладу можливе отримання потужності (в літній час, в середніх широтах) до 1 кВт/м2 тобто 7850 кВт з одного дзеркала діаметром 100 м. Такий рефлектор може працювати з акумулятором тепла, парогенератором та електричним генератором в складі електричної геліостанції.

Опис розробки:
()
Вакуумний сферичний рефлектор містить корпус рефлектора, покритого металізованою полімерною плівкою, яка кріпиться до корпусу кільцем, яке натягає плівку завдяки гвинтам і утворює герметичну камеру, в яку врізані штуцери із клапанами і манометрами, через які відкачується (або додається) повітря, де утворюється розрідження (вакуум), ступінь якого контролюється і надає металізованій плівці сферичну вгнуту поверхню з певним фокусом концентрації променів.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: