технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ СТАНІВ В ТИТАНОВИХ СПЛАВАХ ДЛЯ ПОТРЕБ МАШИНОБУДУВАННЯ ТА ТРАНСПОРТУ


Призначення розробки: Технологія призначена для підвищення рівня фізико-механічних властивостей титанових сплавів з вихідною пластинчатою структурою за рахунок перетворення останньої в глобулярну.

Рекомендована область застосування: Транспортне машинобудування - підприємства авіаційної та автомобільної промисловості.

Переваги перед аналогами: - Можливість отримувати недосяжний іншими методами рівень фізико-механічних характеристик (1450 МПа) на широкій гамі виробів відповідального призначення; - можливість отримувати заданий рівень властивостей як в усьому об'ємі виробів, так і в локальних особливо відповідальних ділянках; - скорочення тривалості (від декількох годин до десятка секунд) та збільшення продуктивності термічної обробки і, як наслідок, суттєве зменшення загальних витрат на неї (електроенергії); - вага титанових деталей роз'ємних з'єднань майже вдвічі менша; - відсутність корозії; - широкий інтервал температур експлуатації (-196 – +400 °C).

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: При однаковому рівні пластичності метод швидкісної термічної обробки (ШТО) забезпечує вищі на 30-50% значення статичної та втомної міцності порівняно із стандартними (пічними) методами термічного зміцнення.

Опис розробки:
()
Український інститут розробив унікальний підхід, заснований на швидкісній термообробці титанових сплавів для створення в них особливих структурних станів, які характеризуються високою міцністю (понад 1450 МПа) при інших збалансованих характеристиках. Швидкісна термічна обробка дає змогу не тільки створювати високоміцні структурні стани, але і сприяє зменшенню енерговитрат та часу на обробку титанових сплавів. Технологія апробована на прикладі виробництва високоміцних титанових пружин та деталей кріплення (болтів). Створено дослідні партії виробів із заданими характеристиками.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.
є патентів інших країн -- 1 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: