технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СИСТЕМА РАДІАЦІЙНОГО МОНІТОРИНГУ "РАДМОН-1"


Призначення розробки: - безперервний контроль радіаційної ситуації; - відправка даних радіаційного моніторингу на сервери в локальній мережі або в мережі Інтернет; - радіоекологічний моніторинг навколишнього середовища; - раннє виявлення радіаційних аварій; - на підприємствах зі сфери поводження з радіоактивними відходами.

Рекомендована область застосування: Позавідомчі, громадський контроль радіаційно-екологічної ситуації з доступом через Інтернет

Технічна характеристика: Система радіаційного моніторингу чутлива до наступних видів іонізуючого випромінювання: гамма-випромінювання, бета-випромінювання. Чутливість по Cs-137 (662 кеВ): 4 імп/сек на 1 мкЗв/год Робочий діапазон потужності експозиційної дози гамма-випромінювання: від 1мкР/год до 10000мкР/год. Робочий діапазон енергій гамма-випромінювання - від 0,05 до 3 МеВ. Час безперервної роботи від блоку живлення, що підключається до мережі змінного струму напругою від 176 до 253 В з частотою (50 ± 1) Гц, - цілодобово. Час встановлення робочого режиму - не більше 5 хв. Габаритні розміри виносного блоку детектування і обробки - не більше 135х115х60. Маса (не більше): виносного блоку детектування і обробки - 350 г; блоку живлення - 200 г. Живлення системи радіаційного моніторингу здійснюється від мережі змінного струму напругою від 176 до 253 В з частотою (50 ± 1) Гц. Споживана потужність від мережі 220 В - не більше 5 Вт; Допустимі умови експлуатації для виносного блоку детектування і обробки: - температура навколишнього середовища від - 30?С до + 50?С; Умови експлуатації для решти апаратури: - температура навколишнього середовища від 5 до + 40?С; - відносна вологість до 90% (без конденсації); Система радіаційного моніторингу в транспортній тарі (упаковці) витримує вплив температури навколишнього середовища від - 50 ° С до + 50 ° С і відносній вологості (95±3)% при температурі + 35 ° С по ГОСТ 12997. Ступінь захисту оболонки виносного блоку детектування і обробки - IP56. Призначений термін служби системи радіаційного моніторингу - 6 років.

Переваги перед аналогами: Використання інтернет-технологій для доступу до радіаційно-екологічної інформації всіх користувачів мережі на основі бюджетних, простих у використанні детекторів гамма- і бета-випромінювань з автоматичною передачею даних в базу даних на сервері.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Функціонально система радіаційного моніторингу "РАДМОН-1" складається з виносного блоку детектування, мікропроцесорного блоку обробки даних і блоку живлення. - Виносний детектор (сцинтилятор або лічильники Гейгера-Мюллера) перетворює гамма-випромінювання в електричний сигнал, який надходить в мікропроцесорний блок обробки даних; - Блок обробки даних проводить обробку результатів вимірювання і відправляє дані на сервер в мережі Інтернет. ; - Дані про радіаційний фон відображаються на інтерактивній карті світу. При натисканні на маркер з поточними показаннями ПЕД під картою з'явиться графік архівних даних; - Переглянути дані на сайті можуть всі, хто має доступ до мережі Інтернет.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: