технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ВИПЛАВКИ ЧАВУНУ В УМОВАХ ДЕФІЦИТУ АБО ВІДСУТНОСТІ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ІЗ ВДУВАННЯ В ДОМЕННУ ПІЧ ГАРЯЧОГО ДУТТЯ ІЗ ВМІСТОМ КИСНЮ НИЖЧЕ АТМОСФЕРНОГО


Призначення розробки: Призначено для виплавки чавуну в умовах дефіциту або відсутності природного газу з вдуванням в доменну піч гарячого дуття з вмістом кисню нижче атмосферного рівня.

Рекомендована область застосування: Система підведення азоту до доменних печей може бути змонтована за 1 - 3 місяці на будь-якому підприємстві чорної металургії, у складі якого є кисневий цех.

Технічна характеристика: Зниження вмісту кисню нижче 21% досягається за рахунок введення в дуття технічного азоту, побічного продукту виробництва кисню в кисневих цехах, що не використовується і викидається в атмосферу. Необхідна витрата азоту 30 - 35 тис. м3 / год на одну доменну піч з тиском 50 мм вод. ст.

Переваги перед аналогами: За відсутності природного газу витрати на будівництво системи подачі азоту до доменних печей окупаються за 6 - 15 діб.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Її вартість в залежності від умов і вибраного варіанту може скласти 1 - 5 млн. грн. Змонтувати таку систему підприємства можуть самостійно, або залучаючи підрядні організації для виконання проекту і будівництва. Добова економія коштів за рахунок застосування пропонованої технології в доменному цеху продуктивністю 10 тис. т. чавуну / добу становить 500 - 800 тис. грн.

Опис розробки:
()
Технологія виплавки чавуну в умовах дефіциту або відсутності природного газу з вдуванням в доменну піч гарячого дуття з вмістом кисню нижче атмосферного - ефективна тимчасова енергозберігаюча технологія, що значно знижує економічні втрати (до впровадження пиловугільного палива на металургійних підприємствах). Дозволяє зберегти температуру дуття 1000 * С за відсутності природного газу, понизити перевитрату коксу на 60 - 80 кг / т. чавуну, не приводячи до подальшого зниження продуктивності доменної печі. Система підведення азоту включає 2-3 типових вентилятора і трубопровід, що підводить азот до повітрянозаборників повітродувної машини. У простішому варіанті, коли для підведення азоту використовується існуючий киснепровід, необхідна установка тільки вентиляторів.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: