технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СИСТЕМА ГАММА-БАЧЕННЯ "МУЛЬТИПЛЕКС"


Призначення розробки: Повна візуалізація, вимір ПЕД і спектрів гамма-випромінювання загублених, замаскованих ДІВ, ядерних матеріалів і зарядів.

Рекомендована область застосування: - моніторинг великих територій радіаційно-небезпечних об'єктів - виділення окремих джерел випромінювання, дистанційне вимірювання їх спектрів і радіаційних характеристик, сигналізація про викиди і переміщенні ДІВ; - інтроскопічний контроль стану сховищ РАВ, контейнерів ДІВ; - виявлення і дистанційна ідентифікація джерел гамма-випромінювання в аварійних ситуаціях; - виявлення загублених, прихованих, замаскованих джерел, в тому числі джерел, що знаходяться за масивною перепоною, під землею або в контейнерах.

Технічна характеристика: - кутовий дозвіл - 2o і 4o (два варіанти); - поле зору в першому варіанті 26o х 34o, у другому варіанті 40o х 60o; - розмірність зображення гамма-поля від 20х20 до 100х100; - робочий енергетичний діапазон 0,1 ... 2 МеВ; - чутливість по гамма-випромінювання 137Cs - 0,8 см-2с-1 при часу експозиції 1 хв; - величина експозиції в режимі "Огляд" 1 ... 5 с; - дистанція спостереження і вимірювання 1 ... 200 м; - габарити реєстратора 500 х 220 х 170; - вага реєстратора 5 кг; - вага кейса з електронними блоками 8 кг; - електроживлення системи в стаціонарних умовах - від мережі 220В 50 Гц, в польових умовах від бортової мережі автомобіля 12В; - споживана потужність - 60 Вт.

Переваги перед аналогами: Прилад Мультиплекс має багато переваг. До них відносяться його невеликі розміри і високий ступінь портативності, здатність формувати зображення гарячих плям майже в реальному часі і його використання в якості спектрометра. Прилад має унікальну здатність збирати спектральні дані з області, яка визначається користувачем, в поле зору. Невідомо, як це досягається, і, ймовірно, відображає деякі найбільш передові роботи в області отримання гамма-зображень.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
Зображення в гамма-променях накладається на звичайне телевізійне зображення. Подальша обробка окремих фрагментів зображення дає можливість дистанційного вимірювання спектрів випромінювання і активності джерел гамма-випромінювання, що знаходяться в полі зору системи гамма-бачення. Більш того, всі ці можливості реалізуються і в тому випадку, якщо джерела випромінювання знаходяться за масивної перешкодою (захистом) або під землею.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: