технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЦИКЛОННО-РОТАЦІЙНИЙ ПИЛОВЛОВЛЮВАЧ


Призначення розробки: Український університет розробив новий пиловловлюючий апарат для уловлювання тонкодисперсного пилу шляхом удосконалення процесів сепарації закручених запилених потоків, що дозволить значно підвищити екологічну безпеку навколишнього середовища.

Рекомендована область застосування: ЦРП може використовуватися на будь-яких підприємствах, у викидах яких присутній пил.

Переваги перед аналогами: Застосування існуючих пилоуловлюючих вихрових апаратів стає малоефективним при уловлюванні дрібнодисперсного (d < 10 мкм) і злиплого пилу, а також при недостатньому натиску очищеного газу. ЦРП позбавлений цих недоліків і в ньому ефективно здійснюються: - уловлювання дрібних часток пилу розміром починаючи з 4 мкм; - процеси абсорбції очищення вентиляційних викидів від шкідливих газів; - технологічні процеси взаємодії газу і рідини; - мокре уловлювання тонкодисперсного пилу і аерозолів; - охолодження, зволоження (сушка) газів; - ЦРП можуть використовуватися на різних підприємствах у ролі абсорберів-пиловловлювачів, що ефективно уловлюють тверді частинки, аерозолі та газові домішки.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Процес уловлювання пилу в ЦРП вимагає значно меншого споживання електроенергії (в 2-2,5 рази) в порівнянні з електрофільтрами для досягнення тієї ж ефективності пилоочищення. Ступінь очищення апарату від пилу в мокрому режимі складає 98-99%.

Опис розробки:
()
Циклонно-ротаційний пиловловлювач (ЦРП) являє собою двоступеневий апарат, в якому використаний принцип розподілу неоднорідних пило-газових систем в зоні відцентрових сил. Спочатку в першій частині, що діє за принципом циклону, а потім у другій, що діє за принципом ротаційного пиловловлювача. У циклонно-ротаційному пиловловлювачі використаний замкнутий контур зі зворотним зв'язком, який збільшує ефективність сухого і мокрого пиловловлювання. ЦРП, діючи як газодувка, створює розрідження у всмоктуючому і тиск в нагнітальному патрубку, завдяки чому він може працювати автономно (без вентилятора) і піддавати очищенню гази, що не мають початкового надлишкового тиску. Завдяки великій відцентровій силі, що діє на частинку в ротаційній частині пиловловлювача, він ефективно вловлює пил діаметром менш 10 мкм. За допомогою обертового ротора досягається тонке диспергування рідини і виключно рівномірне (кругове) зрошення стінок апарату, що дозволяє ефективно вловлювати дрібнодисперсний пил і пил, який злипається.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: