технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РЕФОРМУВАННЯ РІДКИХ ПОНОВЛЮВАНИХ ВУГЛЕВОДНІВ У СИНТЕЗ ГАЗ


Призначення розробки: Створення енергетики. Що відповідає концепції сталого розвитку. Енергетична незалежність України. Технологія гібридного плазмово-каталітичного риформінгу рідких поновлювальних вуглеводнів (біоетанол, рослинні олії, спирти) у синтез-газ, який має калорійність, близьку до природного газу (>=25 МДж м-3).

Рекомендована область застосування: Як мала енергетика до 50 кВт для індивідуального користувача, комунальна теплоенергетика - одиниці МВт. Виробництво синтетичних палив за технологією Фішера-Тропша.

Переваги перед аналогами: Відновлювальна сировина. Низька вартість виробництва технологічного обладнання. Низька температура технологічного процесу. Висока ефективність перетворення вихідної сировини в синтез-газ. Додатковими реагентами до вуглеводної сировини є природно дружні речовини-повітря, вода і СО2. Широкі можливості для масштабування. Висока надійність в експлуатації порівняно з відомими традиційними плазмохімічними технологіями. Порівняно з біодизельними технологіями переробки рослинної сировини: відсутність токсичних відходів та значно глибша переробка вихідної сировини.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Синтез-газ розглядається в якості альтернативного природного газу пального: горіння при практично однакових умовах, що не вимагає додаткових витрат на розробку пальників. Нерівноважна низькотемпературна плазма використовується в якості каталізатора (стимулятора) традиційної піролітичної технології в гібридній плазмово-каталітичній технології. Зменшення температури хімічного перетворення речовини веде як до підвищення селективності (збільшення виходу цільового продукту), так і до меншої кількості відходів (газофазний відхід - азот при використанні в якості окисника повітря, об'єм рідко фазних відходів не перевищував 0,1%, твердо фазні відходи практично відсутні. Основними особливостями розробленої технологіїє те, що додатковими реагентами є природо дружні речовини - повітря, вода і СО2, які частково активуються в низькотемпературній плазмі. Співвідношення між вмістом енергії синтез-газу (теплова енергія, що виділяється при повному спаленні синтез-газу) до електричної енергії, яка витрачається на генерацію плазми електричним розрядом >= 100 (в лабораторному експерименті досягалось і 400). Продемонстрована на лабораторному обладнанні ефективність перетворення етилового спирту в синтез-газ 85% при теоретично можливих 92%.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: