технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИКОРИСТАННЯ ТВЕРДОТІЛИХ ТРЕКОВИХ ДЕТЕКТОРІВ ЯДЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ (ТТДЯВ) ТИПУ CR-39


Призначення розробки: Призначений для вирішення завдання спектрометрії легких іонів по довжині треків в тілі детектора і типу зарядженої частинки шляхом визначення енергії іонів, що реєструються з аналізу форми труєного треку.

Рекомендована область застосування: - вимірювання вмісту випромінюючих радіонуклідів (ізотопи урану, плутонію, америцію) на наднизькому рівні: менше 1 мБк; - моніторинг вмісту радону в приміщеннях і на відкритому повітрі; - персональна дозиметрія нейтронів.

Технічна характеристика: Герметично упакований збірник пар: CR-39 - зразок. Експонування при низькій температурі (в морозильній камері). Радонометри - пластмасовий контейнер з розташованим всередині CR-39. Атоми радону вільно проникають крізь кришку з фільтром. Альфа частинки від розпаду атомів радону (і його дочірніх елементів) утворюють треки в CR-39. Калібрування за активністю проводиться в радонової камері. ПШПВ альфа-спектрометрії: близько 130-150 кеВ. Наднизький фон: 0.1 - 0.2 відлите / день. Одночасні тривалі вимірювання: (кілька місяців) декількох десятків зразків. Мінімальна детектиючого 10-5 Бк. активність: на рівні (3-5).

Переваги перед аналогами: 1. Використання ТТДЯВ типу CR-39 дозволяє проводити альфа-спектрометрії в діапазоні 4-7 МеВ з високим енергетичним розрізненням. Може бути використано для селективної радиометрІЇ ізотопів плутонію з малим вмістом радіонуклідів у дослідних зразках. 2. Висока роздільна здатність по координатам і напрямком руху частинки. 3. Відсутність впливу фонового випромінювання. 4. Наднизький природний фон. 5. Довготривала стабільність характеристик детектування. 6. Необмежений час експозиції з досвідченими зразками.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
Методика є складовою поточного дозиметричного контролю надходження трансуранових елементів в організм працівників об'єкта "Укриття".

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: