технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ БЕЗСТІЧНОЇ ВОДОПІДГОТОВКИ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ З ОТРИМАННЯМ МІНЕРАЛЬНИХ СОЛЕЙ В ЯКОСТІ СУПУТНІХ ПРОДУКТІВ


Призначення розробки: Безстічна водопідготовка для ТЕС.

Рекомендована область застосування: - Підприємства теплоенергетики та атомної енергетики; - підприємства металургійної та хімічної галузей.

Переваги перед аналогами: - Cкорочення витрат кислот та лугів на проведення процесу очищення – в 10 разів; - відсутність скиду мінералізованих стоків у навколишнє середовище; - щорічне виробництво супутніх продуктів в об’ємі: кальцій-магнієвий шлам – 700 т (виробництво будівельних матеріалів); хлорид натрію – 600 т (70% може бути отримано у вигляді реактивного продукту); мірабіліт – 1100т (виробництво скла).

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Економічна ефективність запропонованої схеми водопідготовки в порівнянні із традиційною – 1,2 млн євро/рік.

Опис розробки:
()
Класична схема водопідготовки на електростанціях має низку недоліків: великі витрати реагентів; утворення значної кількості мінералізованих стоків; утворення твердих відходів, непридатних до повторного використання; низька якість підготовленої води за більшістю показників. Дані недоліки дозволяє подолати запропонована українським інститутом унікальна технологія безстічної водопідготовки. Механізм розв’язання проблеми: знесолення води/концентрація та видобуток супутніх продуктів водопідготовки; поєднання зворотного осмосу та електродеіонізації; використання технології реагентної та електромембранної водопідготовки. Стадія проекту: проведені лабораторні досліди; експериментальна дослідно-промислова установка продуктивністю 250 л/г експлуатується з 2009 р. на одному з виробничих підприємств. Форма реалізації розробки: модернізація на замовлення вже існуючих, а також проектування і будівництво нових цехів водопідготовки.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: