технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПРОТОТИП ЗАБІЙНИХ ТЕЛЕСИСТЕМ З ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ КАНАЛОМ ЗВ'ЯЗКУ


Призначення розробки: Призначено для безперервного контролю і реєстрації технологічних параметрів процесу буріння з метою оперативного управління бурінням і оптимальної, безаварійної проводки похило-спрямованої свердловини.

Рекомендована область застосування: Варіанти використання: 1. Проведення похило-спрямованих і горизонтальних ділянок нафтогазових промислових свердловин гідравлічними двигунами. 2. Забезпечення проектного профілю свердловини, оптимізація навантаження на долото, оцінка ступеня його зносу. 3. Коригування проектного профілю за реальними геофізичними даними, які отримують в процесі буріння (EMWD режим). 4. Використання електромагнітного каналу зв'язку кабельної лінії. 5. Використання в режимі звичайного каротажного приладу (наприклад, високоточного інклінометра) у відкритому стовбурі, або в режимі інклінометра, що скидається (LWD режим).

Технічна характеристика: Зенітний кут 0 ° - 180 ° ± 0.1 °. Азимутальний кут 0 ° - 360 ° ± 0.5 °. Візирний кут 0 ° - 360 ° ± 0.5 °. Рівень вібрації 0 - 50g ± 0.1g. Осьова навантаження 0 - 25тс ± 0.1тс. Крутний момент 0 - 1000кгс · м ± 50кгс · м. Питомий електричний опір 0.2 - 100 Ом · м ± 10%. Гамма-випромінювання 2 - 50мкР / год ± 10%. Температура 10 ° - 90 ° C ± 0.5 ° C. Кіл. оборотів електротурбіни 400 - 600 об / хв ± 10%. Впевнений прийом сигналу без ретранслятора зі звичайною штирьовою антеною - на глибинах до 2,5-3,0 км. Добрий прийом з великих глибин (4.0 - 4.5 км) здійснюється за допомогою свердловинного ретранслятора.

Переваги перед аналогами: Горизонтальні свердловини дають збільшення видобутку нафти і газу від 2 до 10 разів у порівнянні з вертикальними свердловинами. Показано, що профіль свердловини може визначатися в реальному масштабі часу без зупинок на проведення контрольних вимірів звичайними інклінометров.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Оціночна вартість телесистеми із засобами обробки інформації та витрати на її експлуатацію та технічне обслуговування становлять близько 120 тис. євро за комплекс, в кілька разів менше, ніж витрати на будівництво і введення в експлуатацію хоча б однієї вертикальної свердловини.

Опис розробки:
()
Електромагнітний канал зв'язку забезпечує передачу інформації, коли не працюють бурові насоси, або коли буріння проводиться з продувкою повітрям, або коли використовується буровий розчин на нафтовій основі. Склад забійної телесистеми: Скважинна частина (човник, диполь) і наземна частина (антена, приймально-передавач, програмно-комп'ютерний комплекс), пов'язані між собою електропотенціальним безкабельним каналом зв'язку. У енергоавтономному човнику розміщено фізичні сенсори, мікропроцесорний модуль, енергетичне обладнання (акумулятори) і блок приймально-передавача. Базова модель забійної ТелеСистеми має довжину 6000 мм і діаметр 172 мм, вона дозволяє проводити свердловини з мінімальним радіусом заходи в порожнині 75 - 100 м, тобто забезпечує буріння з максимальним темпом набору кривизни 4-5 градусів на 10 м.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: