технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МЕТОД НАПІВКІЛЬКІСНОГО АНАЛІЗУ ПОДІБНОСТІ СОНОГРАМИ ЗВУКОВИХ СИГНАЛІВ ТВАРИН


Призначення розробки: Розроблено метод аналізу звукових сигналів тварин в сонограмі, який максимально зменшує суб'єктивність при їх описі і порівнянні без втрати інформації про форму їх елементів і загальної структури сигналу.

Рекомендована область застосування: Дослідження акустичних комунікацій тварин, кількісне порівняння сигналів без втрати інформації по їх формі і загальній структурі. Метод апробований в ході дослідження просторової і тимчасової мінливості пісні зяблика на території України. За допомогою методу створена система упорядкування елементів, що відповідає їх реальному розподілу в пісні зяблика; встановлений чіткий зв'язок між звучанням елемента і його місцем в структурі пісні незалежно від типу пісні або місця її запису; виявлено складну структуру пісенних діалектів зяблика; показано, що поширення типів пісень не є випадковим.

Переваги перед аналогами: 1. Метод істотно знижує суб'єктивність аналізу і порівняння звукових сигналів тварин в сонограмму, завдяки формалізації опису та можливості порівняння не графічної інформації по таким сигналам. 2. Варіант експертної оцінки графічного образу акустичного сигналу чітко окресленим набором характеристик такого графічного образу з результатом оцінки у вигляді формалізованої "формули" сигналу. 3. Уникнення недоліків інших методів аналізу сонограм - суб'єктивності візуального порівняння, втрати інформації про форму елементів. 4. Перспектива виділення зразків елементів звукових сигналів для їх програмного розпізнавання по сонограмі.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Методи досягнення мети: 1. Жорстко формалізований опис елементів звукового сигналу. 2. Класифікація елементів за допомогою кластерного аналізу. 3. Створення "формули" звукового сигналу як формалізованого опису послідовності елементів у вигляді буквено-цифрових кодів. 4. Класифікація варіантів звукових сигналів з їх "формулами" за допомогою кластерного аналізу.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: